Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit mondanak ezek a képek?

Mit mondanak ezek a képek?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben már mutattam hasonló képeket, de tovább kerestem, és találtam is.


[link]

A baloldali, palesztinok által az internetre feltett kép az izraeliek gyermek gyilkosságait hivatott igazolni. Csakhogy a kép hamis. 2ö18-ban készitette az ENSZ Jemenben egy a húszi felkelők egy akciója után.


[link]

A baloldalon a palesztinok bemutatnak egy gázai kislányt, akit az izraeli rakéták megöltek. Csakhogy a kép Moszkvában készült, édesanyja mutatta büszkén a FB oldalán már kb 2 évvel ezelőtt.



2021. máj. 27. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Semmit, a képek nem tudnak beszélni.
2021. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy valakik nagyon aljasok ebben a világban!
2021. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ja, elfelejtettem:

Az előző kérdés az "Ezek a palesztinok nem hazudósak egy kicsit?"

és a képek:


[link]

A szöveg szerint a jobboldali képen ez a fiú az őt lelövő izraeli katonával néz szembe. A valóság az, hogy ez egy indiai játékfilm kockája, bár a palesztinok piros festékkel "feljavitották" az inget. A jobboldali kép az eredeti film hirdetése. Az arcképsor a film főszereplőit mutatja.



[link]

A baloldali kép föléirása szerint Izrael által meggyilkolt palesztin gyerekek vannak a képen. Az eredeti kép a jobboldalon látható, 2015 aug 21-én készült a sziriai Damaszkuszban, miután a várost kémiai támadás érte.



[link]

Ez a kép a szemtelenség teteje. A baloldali kép felirata azt állitja, hogy ez egy gázai felvétel. Pedig ezt a képet az AFP készitett az izraeli Mismeret kibucban 2019-ben, mikor egy Hamasz rakéta eltalálta az óvodát.

2021. máj. 27. 17:38
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Azt, hogy ott mindenki nyomja a propagandát, és össze-vissza hazudik, beleérte az izraeli hadsereget is. Már a második világháborúban is minden hadviselő fél ezt csinálta, nincs új a nap alatt.
2021. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező izraeli propagandista. A palesztinok dolgait előhozza folyton kérdésekben, de az izraeli propagandát elhallgatja.
2021. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lényeges különbség van az ellenfél KATONAI megtévesztését szolgáló HADMŰVELETI hir kiadása és ezzel szemben halott gyerekek fényképeivel való aljas manipuláció között.
2021. máj. 27. 18:07
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Amikor elpusztítják a palesztinok fáit, elkergetik őket a földjeikről, hogy az izraeliek elfoglalhassák a helyüket, az rendben van, ugye?
2021. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"A palesztinok dolgait előhozza folyton kérdésekben, de az izraeli propagandát elhallgatja."


Hát akkor mutass hasonló izraeli kép-párokat. Ja, hogy nincsenek.

2021. máj. 27. 18:11
 9/20 A kérdező kommentje:

7

Hát akkor mutass egy elkergetett palesztint - de ne az 1948-as menekülteket. Mert a háborús menekültek, az egészen más történet, mint amit te inszinuálsz.

Ja, hogy nincs házából elkergetett palesztin.

2021. máj. 27. 18:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, itt egy BBC cikk, ahol palesztinokat támadnak: [link]
2021. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!