Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » India, Banglades és Pakisztán...

India, Banglades és Pakisztán egyesülhet még valaha?

Figyelt kérdés
Ha a vallást félre tudnak tenni, akkor ismét elhetne meg több hasonló nép egy országban. Egy még nagyobb meg erősebb ország lehetne.

2021. máj. 27. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Konkrétan jobban utálják egymást mint mi a Románokat. Ős ellenségek.
2021. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azért osztották a britek fel Indiát, mert a helyi muszlimok nem akartak egy hindu többségű államhoz tartozni. Mahatma Gandhi és a követői ellenezték India szétosztását, ahogy az indiai keresztény közösség is, és maguk a britek is, akik jobban örültek volna egy egységes Indiának aki komoly szövetségesük lehetett volna.

A Mogul uralomra úgy emlékeznek az indiai hinduk, mint ahogy mi magyarok a török uralomra, ráadásul a felosztás után az egyik helyről a másikra történő áttelepítések etnikai tisztogatásokban mentek át, és ennek a mai napig mindkét fél őrzi az emlékét.

Végezetül, túl sok embernek kellene feladnia a jelenlegi pozícióját ahhoz, hogy egy egységes India létrejöhessen.

Előbb kapjuk vissza Erdélyt, minthogy újra egyesüljön India. Meg aztán az egységes India mint koncepció az ironikus módon egy muszlim kreálmány volt (Delhi Szultanátus, Mogul birodalom), poén hogy most pont ők nem akarták ezt, majd volt ugye a brit India mint gyarmat, előtte ilyen, hogy egységes India nem létezett soha.

2021. máj. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, lesz-e valaha a nyelvi egység (hindi/urdu) fontosabb nemzetteremtő identitás, mint a vallás, elvonulnak-e a vallások a történelemkönyvekbe. Ha nem, hát akkor marad, ami van.


Régen Európában is a vallások voltak az elsőrendű csoportosulási tényezők, azon belül telepítettek mindenféle nyelvű embert ész nélkül, lényeg hogy egy hite legyen. Majd a 20. században a nyelvek alapján alakultak a nemzetállamok, jöttek a háborúk, tettek nagy ívben a vallásra. Aztán most megint elővették a vallást és a vallási határokat, lásd: Jugoszlávia széthullása, vagy a vallásilag nyugathoz tartozó, nyelvileg kelethez tartozó kelet-közép-európai sáv újfent német érdekszférába került, félbevágva a szláv egységet.


Az lehet egy jövő, hogy sokaknak elege lesz a vallásból, felvilágosodnak, mégse a középkorban élünk már, sőt, akkor egyre többen azt is meg fogják kérdőjelezni, mit keres egyáltalán az idegen ábrahámi vallás Fekete-Afrikában, Közép-Ázsiában, Perzsiában, Indiában, Indonéziában, bárhol. Győzni nem hiszem, hogy fognak, de hogy nem két tucat ember lesz, aki ezt gondolja majd, hanem százmilliók, abban egészen biztos vagyok. És akkor automatikusan felüti majd a fejét a nyelv/rassz alapú nacionalizmus és egységteremtés, mint harmadik tényező a csatározó vallásokkal szemben.

2021. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!