Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » II. Erzsébet brit királynő...

II. Erzsébet brit királynő halála után ki fogja örökölni a trónt? (vicces, de ez elég sok magyart is érdekel fura mód, azért a kérdés)

Figyelt kérdés

A fia, Károly herceg (aki már 72 éve vár a trónra, ami kezd közröhej tárgyává válni), vagy félre áll, és a fia, Vilmos lesz az új uralkodó?


Esetleg a britek megunják az egészet, és tököt növesztve kikiáltják végre a köztársaságot?



2021. máj. 29. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Remélem már senki. Nem kell a világnak több a gyík fajtájából.
2021. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Az biztos hogy megmarad a monarchia. Ha azt hiszi bárki is, hogy jobb lenne nekik is köztársasággá válni az nem ismeri a brit gondolkodást.


Az öröklési sorrend szerint Károly jön és kész. Nem hinném hogy félreállna azután hogy 70+ éve vár.

2021. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Éljen a köztársaság!
2021. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen Jakab Péter.
2021. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
#3, #5 egy angol ezeket megveti.
2021. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

#7 miért szerencsére? Komolyan nem értem, miért olyan ügy számotokra, hogy ott is köztársaság legyen. Mivel lenne jobb tőle az Egyesült Királyság?

Vagy csak az fáj, hogy ők nem a trendhez igazodnak?


Amúgy ma az Angol monarchia támogatottsága majd 80% ezzel Norvégia után a legmagasabb Európában.

Amúgy szerinted Norvégiának is változtatni kéne?


Én nem tudom felfogni, miért ellenszenves nektek egy tök más és távoli ország berendezkedése, miközben a ti életetekre úgy sincs kihatással.

2021. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Az angolok tapasztalatai szerint nem kell nekik köztársaság. Maga a berendezkedés meg ugyanúgy demokratikus, mint máshol. Ja, hogy el kell tartaniuk egy királyi családot is? A dinasztia mára egy brand, ami többször annyit hoz (turizmus stb.), mint amennyibe kerül.
2021. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

"Mivel lenne jobb tőle az Egyesült Királyság?"


Például, hogy Egyesült Köztársaság lenne a neve. Én meg komolyan azt nem értem, hogy a 21. század elején még miért tekinti bárki is normálisnak a születés jogán szerzett politikai hatalom bármilyen formáját.

Persze, ha az angoloknak és a norvégeknek ez kell, én nem tilthatom meg, de teljesen érdektelen, hogy hány százalék támogatja. Az érdekes, hogy sosem volt beleszólásuk.

2021. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!