Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának hogy lehet ekkora...

Kínának hogy lehet ekkora befolyása Hong Kong felett, ha az brit terület?

Figyelt kérdés
Hong Kong 100 évig brit terület, most nem tudom hanyadik évben járnak. Még nem járt le a 100 év. kkor hogyhogy Kína ennyire átveszi ott az irányítást, és az Egyesült Királyság miért nézi ezt ölbetett kézzel?

2021. jún. 20. 12:52
 1/10 meszike91 ***** válasza:
100%
Már vissza lett adva Kínának, nem brit terület.
2021. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Még rég lejárt a 99 (nem 100) év, az totál kínai terület. Ezért is zabosak a kínaiak, ha bárki külföldről bele akar pofáznia abba, mi történik Hong Kongban. A britek még mindig gyarmattartónak képzelik magukat, és ezt átveszi nyugati mainstream is.
2021. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért is zabosak a kínaiak, ha bárki külföldről bele akar pofáznia abba, mi történik Hong Kongban."


Inkább azért, mert "1 country, 2 government" mentén működött Hong Kong, egészen addig, amíg meg nem unták tartani magukat ehhez és bekebelezték Hong Kongot.


Mintha a románok végre megadnák az autonómiát Erdélynek, aztán egy évre rá "oops, meggondoltam magam".

2021. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
3: Semmi nem kötelezi arra Kínát, hogy az idők végezetéig máshogy kezelje Hong Kongot, mint az összes többi tartományát.
2021. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, akkor én tudtam rosszul, bocsi.
2021. jún. 20. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"3: Semmi nem kötelezi arra Kínát, hogy az idők végezetéig máshogy kezelje Hong Kongot, mint az összes többi tartományát."


Valóban, de elég kislányos hisztizni mások kritikáján, miután ők voltak azok, akik felrúgták az addigi rendet.


Persze az élet megy tovább, szerencse, hogy nem Hong Kongba születtünk.

2021. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

#6 Ez egy türelmi idő volt, egy hallgatólagos beleegyezés a kínai vezetés részéről abba, hogy Hong Kongban ne legyen ugyanaz mint Kína többi részén. nem született erről megállapodás.

A megállapodás arról szólt, hogy 99 év után újra Kína része lesz. Ahhoz képest kaptak még egy csomó időt és még ma sem olyan Hong Kong, mint Kína többi területe.

A hiszti itt azok részéről van, akik szerint Kínának még ennyi év után sem kellene beleszólnia a saját területén történő dolgokba.

2021. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy beleszól. Az embereknek az erőszak nem tetszik, ahogy teszi. Persze az ő dolga, de az erőszak, az erőszak. A többség elutasítja.
2021. jún. 20. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
#8 Igen. ÉS?
2021. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak válaszoltam. :D
2021. jún. 20. 14:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!