Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban olyan rossz a liberali...

Valóban olyan rossz a liberalizmus ugyanis azokban az országokban ahol liberalizmus van átlagban sokkal gazdagabbak a konzervatív vagy pláne diktatúrikus országoknál?

Figyelt kérdés
pl. Északi országok, Norvég, Finn stb. vagy szinte egész nyugat Európa ahol erőssen liberalista gondolkodás van sokkal, jobban élnek az emberek mint pl. nálunk vagy lengyeleknél ahol erőssen konzervatívan gondolkodnak.
2021. jún. 29. 07:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
10: a probléma az, hogy nincs tőke. Ha a multi nem jön, akkor ki ruházna be, ki fejlesztene?
2021. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11. De érdekes módon ott van mindig tőke ahol liberalizmus van
2021. jún. 29. 08:16
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
A liberalizmus értelme erősen változott az elmúlt 200 évben, mást és más jelent tértől és időtől függően. Minden esetre mikor ezek az országok gazdagok lettek, még nem uralkodott náluk az szélsőséges libsizmus, ami a legújabb időket jellemzi. Amúgy a legújabb időkben a magyar gazdasági fejlődés sokszorosan felülmúlja ezeknek az országoknak a fejlődését. ugyan az igaz a konzervatív Lengyelországra is, nem csak ránk, tehát ha mindenképp le akarsz vonni egy ilyen következtetést, most a konzervatív stratégia tűnik a legsikeresebbnek.
2021. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13. Érdekes módon az erős liberális eszme inkább erősíti az országokat..nyugat is erősödik..
2021. jún. 29. 08:23
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

Miben erősödik most épp a nyugat? A polgárháború felé sodoródásban?


[link]


[link]

2021. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, én lassan 5 éve kijöttem Németországban, eredetileg anyagi megfontolásból. Most, hogy megismertem és megszoktam az itteni életet akkor se mennék haza, ha otthon is a mostani fizumat kapnám.
2021. jún. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
15. Oh nagyon rossz a Nyugat, azért olyan kicsi a kivándorlás, azért maradnak az orvosok nálunk stb.. Szeretnék én ilyen rossz libsi országban élni..
2021. jún. 29. 09:06
 18/24 anonim ***** válasza:

16: te akkor biztos tudsz mondani arról valamit, hogy milyen ott a mindennapi élet. Stresszesebb vagy nyugodtabb, mint itthon?


Mert fent olyanokat írogattak, hogy nem feltétlenül éri meg kimenni a több pénzért a "rosszabb" világba.

2021. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18: pont erre akartam reagálni. Valószínű különböző emberek különböző módon élik meg, de számunkra egyértelműen sokkal nyugodtabb.
2021. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19: nem terrorizálnak ott az lmbtq emberek, amitől a fideszesek rettegnek?
2021. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!