Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek jobb lett volna,...

Szerintetek jobb lett volna, ha az Ibériai-félsziget nagy része arab kézen marad?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, akkoriban volt ott a legnagyobb fejlődés. Miután megtörtént a Reconquista, a spanyolok leültek a seggükre és azóta sziesztáznak, az EU segélyeiből élnek.


Egyszer hallottam egy vicces mondást: "Az a különbség egy marokkói és egy spanyol között, hogy a marokkói nem munkanélküli"



2021. júl. 2. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor Amerikát csak kb. 100 évvel később fedezik fel az angolok és a franciák.
2021. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

"a spanyolok leültek a seggükre és azóta sziesztáznak, az EU segélyeiből élnek."


Közel ezer éve az EU segélyeiből élnek? Mikor az EU néhány évtizede létezik?

Fuss neki a kérdésnek még egyszer!

2021. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Én azt szerettem volna. De sajna nem lett. Most van egy kis remény mert ha több arab születik mint fehér európai akkor békével is átvehető.
2021. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hypno ***** válasza:
59%

Azt nem tudom, hogy jobb lett volna vagy sem.


Az viszont biztos, hogy a spanyolok az arabok által épített épületekre büszkék és azt mutogatják mind a mai napig.

Mondjuk már az is eredmény, hogy legalább nem rombolták le őket.

2021. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy iszlám aranykor, ami egybe esett az Ibériai félszigeten a mór uralommal. Ekkor a terület tényleg multikulti volt és virágzott, viszont ez nem maradt volna örökre így, akkor sem, ha mór uralom alatt marad.

Hasonlóan virágzott akkoriban Alexandria, Damaszkusz és Bagdad is, de azok fénye is megkopott függetlenül attól, hogy ki uralta őket. Az iszlám aranykornak egyszerűen vége volt a reconquista idejére.

Hogy másképp is alakulhatott volna, az tény, de hogy jobb lett volna-e az erősen kétséges. Persze a kérdés az, hogy kinek?

2021. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Aragónia és Kasztília egyesülésétől kb. két évszázadon át nagyhatalomként szerepelt a globális sakkmezőn. Tudományos téren egyébként már a 12.-13. századtól elég fontos szerepet töltöttek a korai spanyol államok Európa életében. Ugyanis a közhiedelemmel ellentétben a Reconquista nem csak a pusztításról szólt, hanem számos fordítóiskola létesült amik klasszikus arabról fordították a megszerzett műveket latinra és óspanyolra hozzájárulva az antik tudományosság visszaáramlásához Európába.

Aki szerint az Alhambrán kívül nincs más látnivaló Spanyolországban, annak a véleménye annyit is ér... valószínűleg fingja nincsen a spanyol kultúráról. Spanyolország hemzseg a gótika, a reneszánsz és a barokk periódus elsőosztályú alkotásaitól.

Marokkóban pedig annyival jobb hogy a legnagyobb bevándorlóközösség Spanyolországban a marokkói. Az illegálisokat pedig alig tudják lefogni Ceutánál, konkrétan körbe kellett keríteni a várost.

2021. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

EU pénzek 800 éve? 😁


Azt tudod, hogy a kapitalizmus alapjait az a 2000 tonna arany jelentette, amit a spanyolok raboltak össze Dél-Amerikában?


Ők ezután ültek le, mert vagyonként kezelték,nem főként.

2021. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Spanyolország leszakadása egy jóval későbbi történet. Fő oka, hogy a hatalmas mennyiségű(Európa leggazdagabb országa volt sokáig) felhalmozott vagyont elkótyavetyélte a nemesség, ahelyett hogy befektették volna hatékonyabb termelésbe, kereskedelembe, mezőgazdaságba.


Annyi köze van ennek a muszlim uralom megszűnéséhez, hogy a 17.században a spanyol uralkodók nagy elvakult katolicizmusukban kitiltottak minden muszlimot és zsidót, akik között sok tehetős és termelékeny ember volt.

2021. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!