Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hallgat a média arról...

Miért hallgat a média arról hogy Donald Trump volt amerikai elnök jogi hadjáratot indít a közösségi média óriások (Twitter, Google, Facebook stb.) ellen az online cenzúra miatt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 02:27
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Arról is hallgatnak, hogy Donáth Anna rokona Donáth Trumpnak.
2021. júl. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, miről beszélsz, tekintve, hogy mindenféle híroldalon olvastam: [link]
2021. júl. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, nem tudom, arról tudsz-e, hogy a republikánusok hagyományosan azt hirdetik, hogy az állam minél kevesebb dologba szóljon bele, illetve, hogy az alkotmányos jogokhoz (magántulajdon tisztelete, fegyvertartás, stb.) ragaszkodni kell.


A facebook pl. egy privát oldal, aminek szíve joga eldönteni, hogy kinek ad helyet és kinek nem, ugyanis az alkotmány által garantált szólásszabadság csak arra vonatkozik, hogy az állam nem tilthat be dolgokat, a magáncégek azt csinálnak, amit akarnak.


Szóval itt a magántulajdon tisztelete az, amit a republikánusok hagyományosan védeni szoktak teljes gőzzel, de most, hogy Trumpot zárta ki egy ilyen oldal, hirtelen fordítottak egyet a köpönyegen, és állami beavatkozást követelnek.


Nem furcsa ez?

2021. júl. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Én több helyen is olvastam.Gondolom te is hiszen tudsz róla.Vagy talán az M1-en nem mondták be?
2021. júl. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
A republikánusok tényleg tisztelik a magántulajdont, de ugyanakkor ellene vannak a monopóliumoknak.
2021. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: a demokraták is, ezért javasolták, hogy az antitröszt törvényeket erősítsék meg, de a republikánusok nem értettek egyet, mert nem akarnak ilyen állami beavatkozást a nagy cégekbe:


[link]



Az mellesleg egyértelmű, hogy a Facebook túlterjeszkedése káros, szimplán mert nincs verseny, vagyis nem működhetnek a piaci mechanizmusok.

2021. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!