Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Közel-Kelet minden országábó...

A Közel-Kelet minden országából vannak itt muzulmán migránsok. Hogyhogy Izraelből nem jönnek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 10:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a muszlimok undorítóak."


Az ugye nincs meg hogy az iszlám egy vallás? Bármilyen etnikumú ember lehet muszlim, például magyarok is.

2021. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Magyarországon vannak zsidó migránsok. Szerinted hogy kerültek Magyarországra zsidók?
2021. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#11

Dehogynem, megvan az, de a muszlimok 99%-a arab, perzsa, dél-kelet ázsiai, esetleg néger.

2021. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

(Félreértés ne essék, természetesen nem tagadom, hogy nem lenne háborű, nem lennének rossz emberek ott. )


Én nem látom ez a kép alapján, hogy "hacukát" hordana:

[link]


Százalékos arányt valóban nem tudok pontosan mondani, lehet ennyire alaposan beleásva magam tanulmányokba, más véleményt mondanék, azonban pl egy régebbi statisztika:

Egy arab ország lakosságának 56% - ának volt felsőfokú végzettsége, ez nálunk 48% volt. Persze, ez statisztika, csak szemléltetésképpen írtam ide.


"There have been nine Nobel Prizes awarded to people who might be considered “Middle Eastern.”


Five of those were prizes for Peace, but the other four were for academic achievements"

2021. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Nézd, én is tudok keresni neked egy Terike néniről olyan képet, hogy a szemed kettéáll.


Szerintem nem jól emlékszel arra a statisztikára, a 48% irreálisan magas szám nekünk, a statista.com szerint 26%-on állunk. Persze nem kizárt, hogy van olyan jóléti arab kisország (pl.: Bahrein), ahol ez a szám magasabb.


Az, hogy van néhány okos lözeli-keleti, akik alkottak valami maradandót, még nem fogja kollektíven okossá tenni a többit. Van 4 tudományos Nobel díjasok. És hány tudományos Nobel díj van összesen, több száz?

Mi sem leszünk okosabb, mert volt egy Neumann Jánosunk. Ha az átlag IQ szintet megnézed országonként, a Közel-Kelet elég rosszul teljesít.

2021. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

12

Az évszázadokkal ezelőtt behivott vagy betelepült, magyarul beszélő, asszimilált zsidókat, akik közül sokan Magyarországnak dicsőséget hoztak, akik velünk harcoltak a háborúkban, azokat én nem nevezném migránsoknak. Izraeli zsidót meg, aki idejött élni még egyetlen egyet sem láttam.

2021. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A magyarországi zsidók nem asszimilálódtak. Megőrizték saját hagyományaikat, szokásaikat, vallásukat és migrásként érkeztek Magyarországra.


Egyébként a feltett kérdés félrevezető. A kérdező úgy állítja be mintha Magyarország vonzó hely lenne a muszlimok számára ami nem igaz. Ha országonként nézzük, lehet tényleg van minden Közel-Keleti országból bevándorló itt, de nagyon kevesen vannak és biztos hogy izraeli állolgárok is élnek Magyarországon.

2021. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17 "A magyarországi zsidók nem asszimilálódtak."

Már bocs, de ez marhaság.

1848 márciusában a pápai zsinagógában kapták a hírt a forradalomról és a rabbi vezetésével LEVETT KALAPPAL énekelték el a MAGYAR HIMNUSZT. A hovédseregben kb 10 ezer zsidó szolgált, ha utánaszámolsz, számarányosan kb kétszerannyian, mint a nem zsidók. Klapka tábornok igen nagy elimerésse nyilatkozott ZSIDÓ HUSZÁRTISZTjeirõl.

Az 1. vh-ban József fõherceg nyilatkozott elismeréssel a zsidó katonákról.

A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma: [link] A 2. oldalon:

"Magyarok vagyunk és nem zsidók, nem külön nemzetbeliek, mert mi csak akkor vagyunk külön vallásfelekezet, midőn imaházainkban köszönetünket és leg­bensőbb hálánkat intézzük a Mindenhatóhoz, a hazára és reánk is árasztott kegyelméért, de az élet minden egyéb viszonyaiban honfiak, csak magyarok vagyunk." (A magyarországi és erdéiyhoni zsidók képviseletének kiáltványa 1848 március 17-én)

A monarchia népszámlásaiban MAGYAR nemzetiségûekként szerepelnek.

A magyar olimpikonoknak a 2. vh elõtt 40%-a, utána 20%-a volt zsidó. A 2. vh elõtt összesen nyolcvan aranyérmet nyertek magyar sportolók a háború előtti olimpiákon, ebből huszonhetet zsidók szereztek meg. Az már csak egy külön fricska a dzsentroid antiszemitáknak, hogy a huszonhét zsidó aranyból tizenhét kardvívásban született meg.

Ez nem elég asszimiláció?

2021. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Itt" alatt egész Európát értettem, nem csak Magyarországot. (Párizsban élek.)

Ettől függetlenül a Magyarországon élt zsidók igenis jelentősen hozzájárultak Magyarország fejlődéséhez és pozitiv hirnevéhez mind az olimpiai aranyérmekkel, a Nóbel dijakkal, Budapest számos épületének tervezésével, a gyógyszeripar kifejesztésével és sok más egyébbel is.

2021. júl. 11. 21:49
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem elég asszimiláció?"


Hát nem. Asszimilációról akkor beszélünk ha az egyén vagy népcsoport elhagyja saját szokásait, kultúráját, vallását és beolvad a többségi társadalomba. Ez a magyarországi zsidókra nem igaz.

2021. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!