Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire oldhatja meg a...

Mennyire oldhatja meg a rasszuzmus kerdeset a Black Lives Matter nevu mozgalom?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
jujtenagyon
2021. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Erősíteni fogja.
2021. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire, inkább csak szítja a gyűlöletet
2021. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálam rontotta a dolgokat.
2021. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát az biztos hogy hatalmas bőrszín alapú népirtáshoz fog vezetni, tehát eléggé.
2021. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Várhatóan csak annyi változik, hogy a faji kérdés még inkább tabutéma lesz (a jogvédőket kivéve), az emberek inkább elfojtják. A Me too mozgalom hatására is szerintem a férfiak óvatosabbak lettek, sokan gondolhatják, hogy akkor inkább meg sem dicsérik a hölgyek külsejét, nem udvarolnának munkakapcsolatban érintettnek, nehogy később valami baj legyen belőle. A BLM hatására a rendőrök is óvatosabbak lesznek. Ha fekete környékre hívják őket, fekete is érintett valamiban, akkor inkább kerülik majd az ügyet, konfliktust, nehogy megvádolják, hogy rasszista.

Ezeknek lehet előnye, de hátránya is. A feketék szerintem eddig is az elkülönülésük és az elburjánzott bűnözés miatt szenvedtek inkább az amerikai városokban, nem a fehér, hispán rendőrök miatt. Ha nő a bizalmatlanság feléjük, azzal csak rosszabbul járnak, így összességében negatív is lehet a mérleg.


A negatív rasszizmus ellen a pozitív mintakép a leghatékonyabb ellenszer. Minél több néger/cigány lenne, aki törvénytisztelő életet él, nem kerülnek szembe a hatóságokkal, rendes, szorgalmas, megbízható polgárokat látnának a közösségükben, úgy tűnnének el a negatív rasszista sztereotípiák. A pozitív rasszizmus (például cigányok jók a zenében, afroamerikaiak a kosárlabdában, ilyesmi) pedig szerintem nem is zavarja a közösségeket, lehet még büszkék is az ilyen, a társadalomban elterjedt faji előítéletekre.

2021. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

1. A BLM marxista racebaiter-ek gyülekezete

2. Ahogy egy amerikai szájából hallottam: a rasszizmus soha nem fog teljesen megszűnni mert valójában mindkét politikai oldal érdekelt a fenntartásában hiszen ha eléri az elit (amely átível mindkét oldalon) hogy az emberek a különbségekre koncentráljanak ahelyett ami közös az egy igen hatásos szalámitaktika annak a megelőzésére hogy az (utóbbi másfél évben különösen) egyre elszegényedő dolgozó emberek összefoghassanak ellenük.

2021. júl. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
George Floyd halála előtt nem voltam rasszista. Most már nagyon erős előítéleteim vannak a feketékkel szemben.
2021. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ha nem vennéd észre pont ez volt a cél. Ha odaát élnél és ezt írnád közösségi médián a demokraták körbemutogatnák a kommentedet mint a véres kardot hogy hergeljenek mindenkit ellened és hogy morálisan feljebbvalónak hazudhassák magukat.

2021. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#10

Tudom hogy ez volt a cél, viszont úgy tűnik most fordult a kocka, lassan már nem lesz olyan aki nem rasszista.

2021. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!