Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik a fő különbségek a dánok,...

Mik a fő különbségek a dánok, a svédek, és a norvégok között? Nektek melyik skandináv nép tetszik a legjobban és miért?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 18:20
A kérdező szavazást indított:
Dánok
Svédek
Norvégok
32 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
9%
eléggé infantilis kérdés
2021. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Finnek hol vannak? Lemaradtam valamirol? :)
2021. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

A svédek lennének a kedvenceim, ha nem lennének tele muszlim migránssal.


Svédországban szőke übermenscheket akarok látni és kiváló közbiztonságot, nempedig burkás nőket, meg lézengő arabokat, és robbantásokat és erőszakolásokat.


Norvégia nincs benne az EU-ban, túl drága, és vidékies, a másik két skandináv országban egész jó kaja van, a norvég konyha borzalmas.


Így marad Dánia, mert az nem politikailag korrekt és szigorú a muszlimok felé.


Dániában el lennék valami olyan környéken, ahol kizárólag fehér emberek élnek.


Svédországért meg kár, 1970-ben, 80-ban imádtam volna.

2021. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%
Számomra Svédország. Igen, vannak hibái (mint a már említett migráció), de a felsorol országok közül mégis ez a legélhetőbb szerintem. Az oktatás nagyon fejlett, a környezetvédelemre is nagy gondot fordítanak. Viszonylag olcsó ország, a fizetések a keresett szakmákban elég jók. Az viszont szerintem egy nagy hátrány, hogy csak akkor tudsz jól érvényesülni, ha beszélsz svédül, mert az angolt, németet csak nagyon kevesen beszélik. Ami szintén egy érdekes de szerintem hasznos törvény, hogy T-GYES-en fele időben az édesanya,a másikban meg az édesapa van otthon a gyerekkel. Így mindkét szülő kiveszi a részét a gyereknevelésből.
2021. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%
Svédek és norvégok nem. Egyszerűen ezeknél gec1bb nép nincs a világon, nem a politikai álláspontjukról van szó sem a migrikről stb. egyszerűen az átlag svéd egy seggdugasz. Egymást jelentgetik fel minden szarság miatt Még azért is ha a saját teraszodon cigizel.
2021. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Nah akkor sorban:

#3, te hol láttad a burkás nőket Svédországban? Negyedik éve élek itt, két százezres városban is éltem, Stockholmban és Malmöben is jártam, alig emlékszem ilyenre. Lézengő arabok sem jöttek szembe minden utcasarkon. Megerőszakolni sem akartak sose, akkor sem amikor éjjel 11-kor bicikliztem haza tökegyedül.

#4: ne röhögtess, nem beszélnek angolul? A legutolsó postán a 70 éves öregasszony jobb angollal beszél mint a magyarok 80 százaléka. A némettel nem tudom hogy állnak.

#5: hacsak nem zavarod a másikat, akkor a kutya se szól hozzád. Persze ha az erkélyről a szomszéd fejére hamuzol, akkor lehet rád hívja a rendőrt

2021. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Norvégok
2021. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Norvégia. Pont azért, mert vidékies és nem EU tag.

Dániából az autonóm részeit szeretem főleg Feröer-t, ugyanezért.


Nekem Dánia (vagyis a központi területe) túl lapos, nincsenek hegyek.


Svédországról sok rosszat hallani, nekem viszont nincs vele nagy bajom, egyszerűen csak Norvégia jobb az én szememben.


Nekem Izland is tetszik vagyis annak vidéki részei, de az nincs a listán.

2021. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

A 6-os hozzászólónak szánom. Umeå-ban élek 13 éve (Svédország). 89 607 a lakosság száma a 2016 december 31 adatok szerint.

Jelenleg rengeteg az arab, néger. Tegnap előtt utaztam a buszon este, a busz tele volt, és csak én voltam fehér (még a soffőr is fekete volt). Becsuktam a szemem utazás közben és elgondolkodtam, hogy akár Afrikában is lehetnék. Éreztem a bűzüket, csak afrikai nyelvet hallottam.

Rengeteg az arab, lézengő arab. Ezek a lézengő arabok jó dolgukban kocsikat gyújtogatnak. Megtették itt a városban. Egész kocsisort gyújtottak fel nyári éjszakákon.

A lányomat fényes nappal molesztálta egy barna. Feljelentést tett a rendőrségen. Nem tudtak tenni semmit.

Én szinte csak burkás, sálas, csuklyás, pongyolás nőket látok (túl sokan vannak), mert munkahely híján rengeteg a szabadidejük, amit a belvárosban töltenek el.

2021. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
11 éve élek Svédországban és bizony tele van arabokkal, afrikaiakkal. A 9-el értek egyet.
2021. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!