Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA szét fog esni hamarosan...

Az USA szét fog esni hamarosan? A déli államokban már lassan több lesz a spanyol, mint az angol, így gondolom csak idő kérdése és ezek az államok függetlenedni akarnak majd vagy Mexikóhoz csatlakozni.

Figyelt kérdés

Ha ez megtörténne, szerintem sorban minden állam függetlenedne, és kiválna, így szépen lassan az egész USA megszűnne.

Ez megtörténhet a közeljövőben vagy az USA szilárd talpakon áll és nem fenyegeti a felbomlás veszélye?

Gondolom az USA-ban erősebb az összetartozás mint az EU-ban, de ahogy egyre több a spanyol, ki fogják szorítani az amerikaiakat, és szerintem szétesnek szépen lassan.


2021. aug. 3. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Lósz.rt akarnak csatlakozni egy full csóró országhoz. Pont azért lógtak át a határon mert nem akarnak ott élni 😂

Az etnikai feszkók növekedni fognak, de ettől még egyben marad. Egyben tartja a legfontosabb (ami eddig is): a pénz és a gazdasági érdek.

2021. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a mexikóiak hazaszeretetből csatlakoznának újra Mexikóhoz. Max újra elvándorolnak északra, de örülnének, ha a saját országuk gyarapodna.
2021. aug. 3. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
És ebben az az érdekes, hogy mindenhol kiteszik a ház elé v. a házra a csillagos-sávos lobogót, és lelkesen éneklik az amerikai himnuszt.
2021. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
#2 a hazaszeretetnél többet számít mennyi van a zsebükben... ha csatlakoznának akkor ők lennének a legfeljettebb régió akit jól lefejnének magas adókkal + az összes csóró meka odaözönlene, kartelestől mindenestől, amit nem szeretnének.
2021. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Inkabb az eszaki mexikoi allamok alarnanak az USA-hoz csatlakozni.
2021. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen, vannak erre elméletek, hogy Reconquista lesz ott is, mert a déli területek régen Mexikóhoz tartozak, utána kerültek az USA-hoz, most meg a latinók kezdenek lassan többségbe kerülni. Ettől függetlenül én nem hiszek ebben, mert a gazdagági különbségek óriásiak és a spanyolajkúak többsége már ezt is mérlegeli, nem csak ezt a nagy patrióta eszmét.

Az tény, hogy az USA államai kulturális értelemben még inkább különbözni fognak egymástól, a hagyományos angolszász elit fokozatosan veszít a hatalmából és valószínűleg látunk majd emiatt törésvonalakat a társadalomban, amit a populista politikusok majd megpróbálnak kihasználni, hogy a lecsúszó fehér középosztálybeliek szavazatait megszerezzék. Viszont aki döntési helyzetben van, az szerintem nagyon tisztában van azzal, hogy az USA-ban gazdasági okokból annyira kölcsönös függésben élnek a különböző népcsoportok, hogy a békés együttélés lehet az egyetlen érdek, mert ez hossza a legtöbb hasznot összben.

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy a spanyol nyelv meg a mesztic(indián) vonások jobban megjelennek majd az amerikai kultúrában, de az alapok maradnak, nem esik szét az ország.

2021. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amerikában angolul beszélnek, a lakosság amerikainak vallja magát.

Ők viszont spanyolul beszélnek, nem lesznek ebből problémák hogy 10-20 éven belül a lakosság nagy része a déli államokban spanyolul beszél így kiszorítják és kisebbségben lesznek az amerikaiak? Nem szeretnének majd spanyol hivatalos nyelvet az államban, spanyol oktatást stb? Minden mintha Mexikóban lennének, csak egy fejlettebb helyen lényegében.

Elég érdekes ha egy észak amerikai elmegy egy déli államba és minden spanyolul lesz és nem tud beszélni sem a saját országában.

2021. aug. 3. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Az Amerikaban szuletett Hispanic eredetuek csupán 5%-a beszél dontôen csak spanyolul.



[link]

2021. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7: Szövetségi szinten az Egyesült Államoknak nincs hivatalos nyelve.
2021. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy az 50 tagállamból csak 30-ban írták elő hivatalosnak az angolt. De például Hawaii államban az angol mellett hivatalos még a hawaii is.
2021. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!