Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy Afganisztán a...

Most, hogy Afganisztán a tálibok uralma alá került, véglegesen létrejön az Afganisztáni Kalifátus?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy így hívják majd, de ez lesz a lényege.
2021. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Emírség, nem tudom van-e különbség
2021. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag igen.
2021. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hypno ***** válasza:
94%

Abban az országban sem végleges semmi.

A tálibok már voltak hatalmon. Aztán úgy omlott össze a hatalmuk mint a kártyavár.

[link]

2021. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Afganisztáni Iszlám Emirátus
2021. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Már telnek is szépen az afgán nemzeti bank széfjei a téglácskákkal, no nem aranyból, hanem a préselt ópiumtéglák "elvágólag" felrakott raklapjaival. Már el se férnek, úgyhogy ki kellett bérelniük egy konténerhajót is.
2021. aug. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

aug. 15. 22:31


Jól írja.

Nem Kalifátus lesz elméletileg hanem Emirátus.

De minden attól függ hogy mit ír majd a Wikipédia. Ha Kalifátust ír akkor az lesz.

Én akkortól tekintem az új afgán kormányt is hivatalosan elismertnek, ha már a Wikipédia is rábólint. Pont nem érdekel hogy mit nyilatkoznak a nagyhatalmak vezetői. Mit ismernek el és mit nem. Az emberek 99.999%-a Wikipédia, Metapédia vagy valami hasonló oldalakra támaszkodik ha valamilyen tájékozódási pontot keres a nagy világ dolgaiban. Dzsó Bidden , meg Trump és hasonlók... Ugyan már.

Egyelőre még Asfhar Ghani az elnök (vagy mi a bánat a neve)

És Elnöki Iszlám Állam az állam forma. Most kerestem rá.

Na a viccet félre téve.

Amúgy meg győződésem hogy az országok vezetői legyen az bármelyik ország bármelyik kormánya kb a 10%-át mondják el az emberek arról mit és miért tesznek. Legalábbis ahhoz képest hogy valójában miért teszik.

Kicsit nyakatekeren fogalmaztam de remélem értitek mire gondolok.

Itt is pl csak annyit tudunk hogy azért vonult ki az USA mert már túl sokáig volt ott. Hát ez igaz is. De szerintem ez is kb csak a 10%-a a valódi oknak. Aztán lehet hogy van már ott valami koronavírus góc pont amiről még nem tudunk vagy ha nincs akkor lesz és ezért lépnek le a katonák. De az is lehet hogy rövidesen máshol lesz rájuk szükség mert az USA-nak már megvan a következő célpont ahová elviszik a demokráciát. De olyan is lehet hogy a hirszerzésük jelezte hogy bevadultak a tálibok és ha marad az USA akkor sok amerikai katona fog ismét megsérülni/meghalni és ennek a sztorinak egyszer úgyis pontot kell tenni a végére ezért mondjuk az amerikai kormány már nem várta meg hogy megint minden napos legyen az amerikai katonák elleni robbantgatás. Ezeken kívül még 1000 más oka is van annak hogy az USA miért most vonul ki. Miért maradt eddig de abba biztos vagyok hogy katonai stratégák, a pentagon okos emberei napra, órára, percre pontosan ki számolták hogy az USA-nak meddig érdeke maradni és mettől nem. Bél politikát is (hogy az amerikai elnök népszerű maradjon) külpolitikát is mindent figyelembe véve. És az is biztos hogy szimulációk százait futtaták végig minden variációt megvizsgálva.

Remélem azt a kis poént az elején nem vettétek komolyan

2021. aug. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"... 10%-át mondják el az emberek...." = embereknek
2021. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bél politikát is = bel politikát is.


Bocsi a javítgatásokért kicsit fáradt vagyok. Éjszakás voltam.

2021. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!