Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afganisztáni demokrácia...

Az afganisztáni demokrácia bukásának van köze a designer drogok terjedéséhez?

Figyelt kérdés

Amikor az amerikaiak felszabadították Afganisztánt, a legfontosabb kemény drogok egyike Amerikában a heroin volt, aminek a világon 90% -át Afganisztán termeli. Az utóbbi pár évben viszont a heroint leváltották az olyan keményebb és olcsóbb szerek, mint a fentanyl (maga a szer naponta változik), amiket szintetikusan is elő lehet állítani, így Amerikának nincs többé szüksége az afgán máktermelésre.


Hasonló a helyzet a fűvel is, amit korábban részben Afganisztánban termesztettek, míg ma már legálisan lehet termeszteni az államokon belül is, valamint van designer változat is.



2021. aug. 24. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen Gyurcsány Ferenc tehet róla.

De ha nem is ő, akkor Soros György!

2021. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is inkább Gyurcsány a ludas.
2021. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen demokrácia?
2021. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én lőttem magam heroinnal, és teszteltem a fentanilt is. Hát a fentanil messze elmarad a barnától...
2021. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nincs köze. A szerves kémia fejlődésével ma már raklapszám készíthetnek új szereket. És fognak is :D
2021. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: De pont emiatt nem számít már annyira Afganisztán előnye a piacon, ami a szabad máktermesztés.
2021. okt. 3. 18:00
 7/8 A kérdező kommentje:
3: Ahol Amerika van ott van a demokrácia ugyebár.
2021. okt. 3. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a dizájner drogok nem érnek fel a heroinnal. A jó minőségű hernyónak 10 éve még olyan 10 ezer körül volt grammja, most meg a kokainnal vagy egy árban, tehát 20 vagy 25 ezer is lehet. Szóval az Afgánok még termeszthetik, mert van rá még bőven kereslet :D
2021. okt. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!