Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ennyire jenkifóbok az...

Miért ennyire jenkifóbok az emberek?

Figyelt kérdés

Elösször is kezdjük az elején: létrejött egy államszövetség egy olyan alkotmányyal, ami máig hatályban van és az egyik legliberálisabb és legdemokratikusabb. George Washington győztes tábornok ként akár abszolút monarchiát is csinálhat ott volna, de ő ehelyett egy a fékek-és ellensúlyok elvén működő köztársaságot hozott létre.


Az északi államok a kezdettől fogva rabszolgaellenesek voltak és az iparosodást helyeselte. A polgárháború után már a déliek is.


Ezután amerika fejlődött az ipari forradalommal. Az első világháborúban legyőzték a központi hatalmakat és igazságos békét akartak és létrehozták a népszövetséget.


A második világháborúban, HADÜZENET NÉLKÜL támadta meg japán az Egyesült Államokat és így belekényszerítette őket a háborúba. Legyőzték a Náci Németországot és a Fasiszta Olaszországot. Japánban meg a legkisebb rossz volt az atombomba



2021. aug. 26. 17:43
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Nem vok jenkifób amúgy nem tudtam elolvasni az írásod de szerintem vágj bele nyugodtan, én támogatlak
2021. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!