Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit nyerne Ausztrália, ha...

Mit nyerne Ausztrália, ha köztársasággá válik?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Speciel semmit, mert az, csak a Brit Nemzetközösség tagjának nevezi magát.

Nem a megnevezés számít, hanem a cselekedet.

2021. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez most egy feltételes kérdés? Mert ha igen, akkor "Mit nyerne Ausztrália, ha köztársaságra válna?" egyértelműbb lenne. Vagy van infód róla, hogy van ilyen szándék? Linket tudsz csatolni?
2021. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit.
2021. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és egyszer már ezt leszavazták.
2021. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, ugyan névileg királyság, de annyi hatalma sincs Bözsinek ott, mint UK-ben, pedig ott is csak formális. Ahhoz valamin nagyon össze kellene veszniük a britekkel, hogy dacból felrúgják ezt a kapcsolatot az anyaországgal.

Az egyetlen előnye a briteknek való bemutatás lenne, de azt miért akarnák? Talán, ha UK háborút kezdeményezne valahol a világban, és nyíltan elakarnának határolódni tőlük, akkor lenne értelme, mást nehezen tudok elképzelni.

2021. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a tévedések elkerülése érdekében: Ausztrália maga is egy commonwealth hivatalosan, az Ausztrál államok közössége. Ez az államközösség a Commonwealth of Nations-ön belül működik, független országként, de a COmmonwealth of Nations része (ahogy 53 másik állam)


Ausztrália szövetségi alkotmányos monarchia, az uralkodót (államfőt) a Kormányzó képviseli, egyébként parlamentáris formában működik.


Az államforma megváltoztatásának sok gyakorlati következménye nem lenne a hétköznapi életben, gondolom el kéne törölni a királynő szülinapjának megünneplését és az uralkodó által kirendelt kormányzó intézményét. Ettől még az Ausztrál államszövetség továbbra is úgy működne, ahogy most, megmaradna a kétszintes parlament, stb. Viszont megszűnne az uralkodó, mint jogforrás, csomó törvényt át kéne írni, mert a korona nevében bonyolított jogi procedúrákat át kéne vennie a létrehozandó köztársaságnak. Ezen felül katonai következményei is lennének, mert minden jármű, intézmény vagy poszt, aminek a megnevezése úgy kezdődik, hogy HM, az Her Majesty's property, kicsit letúlozva a helyzetet az ország képtelenné válna a saját határainak megvédésére, amíg ezt nem rendezik.


Jó eséllyel ez irgalmatlan sok pénzbe kerülne, sokáig tartana és sok gyakorlati haszonnal nem járna, tekintve, hogy az uralkodó személyesen nem folyik bele a politikai döntéshozásba. Szóval minek. Plusz, Australia egy demokratikus berendezkedésű ország és a lakossága 1999-ben, 55%-os többséggel leszavazta hogy köztársasággá váljon.

2021. aug. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!