Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani tálib hatalomátvétel...

A mostani tálib hatalomátvétel Afganisztánban ugyanolyan szélsőséges viszonyokat fog eredményezni, mint a 2001-es amerikai invázió előtt, vagy a most hatalomra kerülő vezetés némileg mérsékeltebb/kevésbé szélsőséges lesz a belpolitikájában?

Figyelt kérdés
Vagy a "Saría" alapján való törvénykezés eleve kizárja az olyan fogalmakat, mint a "mérsékelt" és "visszafogott" (gondolva itt például Szaúd-Arábiára is...)?

2021. szept. 8. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Valamennyire mérsékeltebbek/visszafogottabbak lesznek a tálibok
Ugyanolyan szélsőségesek lesznek, mint amilyenek 2001 előtt voltak
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
tálib életérzést külföldön is népszerűsíteni akarják akkor visszafogottabbak lesznek
2021. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
61%

Szerintem a saria nem jelent automatikusan szélsőséges viszonyokat.

Szaud-Arábiában pl. iszlám törvénykezés van, és elég ortodox az egész ország, de szélsőséges viszonyok nincsenek.

2021. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha mérsékeltnek tartod az olyan Szaúd-Arábiái viszonyokat, hogy nyílt utcán tv közvetítéssel lefejeznek embereket mert ráfogta falaki hogy szidta Mohamedet, akkor a taliban is mérsékelt lesz szerinted. Azért annyi különbség a két ország közt mindenképp lesz, hogy szaudban minden állampolgárnak jár havonta munka nélkül egy jókora összeg, amiből fényűzően megélhet. Afganisztánban majd nem pénzzel, hanem korbáccsal és fegyverrel fogják lenyomni az emberek gigáján a legsötétebb középkort felidéző sariját. Gyáva népnek nincs hazája, mondta valaki találóan. Külföldi segítséggel nem akartak szabad életet, majd ha megunják a tálib elnyomást, akkor egy nagyon véres polgárháborúval kivívhatják. 38 milliós ország, a tálibok harcosok kb 70 ezren vannak, mondjuk szimpatizánsokkal vannak 300 ezren. Ha a 38 millióból levesszük az időseket, gyerekeket, nőket, akkor is ha összefognának, lennének vagy 5 millióan 100-200ezer ellen. Kicsit véres lenne, de ha szabadságot akarnak, akkor az utolsó tálibig, a csecsemőtől az asszonyokig mindet ki kéne irtaniuk, csak akkor szabadulhatnának meg ettől az ideológiától. A 70-es években Afganisztán szinte nyugati színvonalú ország volt, ahol a nők a legújabb divat szerint öltözködtek, szabadon járhattak, jólétben éltek a családok, de szerencsétlenek egy geopolitikai játszma közepébe csöppentek, először a ruszkik, majd az amerikaiak kevertek bele az életükbe, és az USA szarkavarás hozta létre az iszlám legfanatikusabb, legsötétebb ágát. Ha nem harcolnak meg a szabadságukért, akkor így jártak, nem fog hullatni könnyeket senki értük, kaptak elég segítséget, hogy eltöröljék az elmúlt 40 évet.
2021. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
A tálib vezetők az elmúlt éveket a gazdag öböl menti országokban élték túl. Rájöttek hogy a kábítószerből és egy kis bizniszből fényesen meg tudnak majd élni otthon is. De ehhez egy engedni kell a bősz vallásosságból.
2021. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még durvábbak lesznek mint 2001-ben.
2021. szept. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:
66%

#3

Én nem azt mondtam hogy mérsékelt, hanem hogy ortodox.

Attól, hogy vannak nyilvános kivégzések Szaud-Arábiában, még nem lesznek szélsőséges viszonyok.

És én nem hiszek abban, hogy úgy menne arrafelé az igazságszolgáltatás, hogy a szomszéd ráfogja valakire az istenkáromlást, aztán már indul is a felvétel a nyilvános kivégzésről. Szerintem ez csak városi legenda.

2021. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!