Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szaúd-Arábia támogatja a...

Jeffrey Spender kérdése:

Szaúd-Arábia támogatja a nemzetközi terrorizmust ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 2. 13:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

És az, hogy Szaúd-Arábiában vahhábizmus van ?


Az Irános kérdést nem én írtam ki, csak az adott ihletet.


Iránban Khomeini ajatollah és utódjai a gyűlölettől szakállat növesztve és megsavanyodva szónokol Amerikai Sátánokról meg Izrael eltörléséről, addig a Szaúdi Vahhábiak azok már nem szájalnak, de attól még utálkoznak a világ ellen, az Iszlámnak sikerült kitermelnie két szélsőséget is.

2021. okt. 2. 19:19
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

Idéző jelbe tettél egy angol szöveget, de hogz honnan való, arra nem adsz linket.

Adj linket, különben a szöveg semmit sem ér, származhat akár az al Kaidától, az ISIS-től vagy más hasonló "releváns" forrásból is.

2021. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Hogy a szaudiak utálkoznak vagy nem, az a magánügyük, ahhoz nekem semmi közöm.

Az irániak viszont gyilkosokat pénzelnek, és az veszélyeztetheti Európát is. Ahhoz pedig már van közöm.

2021. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Te most ki a fene vagy, hogy szándékosan terelsz, értetlenkedsz, hogy egy ezeréve köztudott tényt / állítást, minthogy Szaúdiak voltak a 911-esek, az ISIS netről származó hazugságnak tünteted fel ?


[link]


Fifteen of the 19 hijackers were Saudi nationals who received visas in Saudi Arabia. Before September 11, the United States had not established heightened screening for illegal immigration or terrorism by visitors from Saudi Arabia.



És Miért Iránt állítod be főveszedelemnek, a Szaúdi Vahhábiak felett meg szándékosan szemet húnysz ?


Az Al-Kaida és utódszervezetei honnan szerezték a működésükhöz való anyagi és pénzügyi támogatást ?

2021. okt. 2. 21:33
 15/19 anonim ***** válasza:

"911 elkövetői közül 15 Szaúdi, 2 UAE, 1 - 1 Egyiptomi és Jordán voltak"


Ez azért nem igaz, mert az az 1 nem jordáni volt, hanem libanoni (név szerint Ziad Samir Jarrah az utasok által visszafoglalt gép pilótája ami aztán a földbe csapódott).

2021. okt. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%
911 elkövetői között azért voltak nagy többségben szaúdiak, mert az az USA önmerénylete volt, és nyilván könnyebb volt baráti országból származó terroristákkal megcsináltatni.
2021. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%
Arrol mar nem is beszelve, hogy a vezetok, a tervezok, a szervezok kozott Bin Laden volt szaudi, de a tobbiek pakisztaniak (mint pld Khalid Sheikh Mohammed), jemeniek (mint pld Ramzi bin al-Shibh) irakiak, afganok...
2021. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy az, aki terel. Méghozzá egy Európa szempontjából valós problémáról, Irán terrortámogatásáról akarod átterelni a hangsúlyt egy, a világ szempontjából jelentéktelen dologra, Szaud Arábiára.


Az Al-Kaidát az USA a Szovjetunió ellen hozta létre a hidegháború idején - a nyugat nem lehet erre büszke. De a SzU Afganisztánból való kivonulása után az Al-Kaida az USA ellen fordult, és ehhez Szaud Arábiának semmi köze.

Engem nem érdekelne, ha Szaud Arábia ellen beszélnél, sem ingem, se gatyám. De amit te csinálsz, hogy Irán EURÓPA SZEMPONTJÁBÓL való veszélyességét próbálod elmismásolni úgy, hogy másra kened (mivel te siita vagy, ezért épp Szaudiára), az már zavar.

Mert nekem Európa biztonsága a fontos, mivel én és a gyerekeim itt élünk.

Ezért nem engedem, hogy elmaszatolj egy valós problémát egy mondva csinált propaganda fogással.

2021. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18:


Szememben mind Irán, mind Szaúd-Arábia ugyanazok a szélsőségesek, így már megnyugodsz ?

2021. okt. 3. 13:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!