Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik nyugaton, hogy...

Miért hiszik nyugaton, hogy az erős kéz politikája automatikusan sikertelenséget jelent?

Figyelt kérdés

Ha az erős kéz sikertelenséghez vezet, az nagy baj, de voltak a világban modernizációs diktatúrák, amelyek ha úgy vesszük a társadalmi fejlődés javát szolgálták.

Pédául az egyre gyarapodó létszámú menekültekkel szemben is előbb-utóbb mindenképp muszáj lesz erőszakkal fellépni és nem értem ebből miért kell ideológiai kérdést csinálni. Egy embernek és egy országnak is annyi tekintélye lesz, amennyit magának kitud harcolni. Miért kell tabusítani azt, hogy érdekütközés esetén mindenki a maga céljaiért kell küzdjön, ez nem evidens?

Most nem arra értem, hogy diktatúra, elnyomás kéne legyen vagy ilyesmi, de néha szerintem természetes, hogy vannak problémák, amik kicsit erélyesebb fellépést követelnek meg, nem kell ezektől megijedni.



2021. okt. 4. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Az erős kéz vezetett a háborúkhoz is,amikor nem dialógussal, hanem erőszakkal oldották meg a dolgokat, és szeretné mindenki elkerülni, hogy újra háborúk legyenek Európában.
2021. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
mert az esetek 99%ban önkénybe, korrupcióba és elnyomásba megy át az erős kéz téma.
2021. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fsms ***** válasza:
100%
Nem hiszik. Vas Lady Thatcher, Merkel keménykezű politikusok voltak. De ott voltak a francia elnökök is közt volt több.
2021. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem neked fogalmakkal kapcsolatban ismerethiányaid vannak. A kemény kéz nem azonos a diktaturával.
2021. okt. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!