Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Oroszország nem akarja...

Ha Oroszország nem akarja olcsó földgázzal kisegíteni az EU-t télire, miért nem kérnek Brüsszelben Amerikától, Norvégiától, Algériától?

Figyelt kérdés

Egyre súlyosbodik az energiaválság Európában a hírek szerint. Oroszország politikai fegyverként használhatja a gázt, de ami még szomorúbb, hogy mintha ehhez az USA, Norvégia, Algéria is asszisztálna, nem segítenek, örülnek az extraprofitnak az uniós piacon.


[link]


Talán Oroszország a tőzsdei árak felverésével próbálja kedvezőbb árazású, hosszú távú szerződésekre bírni a vásárlóit (Magyarország, Szíjjártó be is dőlt ennek, 15 éves szerződést kötöttek a Gazprommal évi 4,5 milliárd köbméterre, ami fedezheti a lakossági fogyasztást).



2021. okt. 6. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ők még drágábban adnák.


Az EU meg magának köszönheti.Ők kezdték szankcionálni Oroszországot.Naná, hogy "visszalőnek".

2021. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert tőlük drágábbra jönne ki a szállítás miatt. De az EU-nak is megvannak a maga gazdasági fegyverei Oroszország ellen.
2021. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Trololo? :D

Azért mert az amcsik Ázsiába viszik ahol még magasabbak az árak.



[link]


Akit kicsit érdekel a téma és nem csak EU/orosz köpködésre akarja kihasználni a lehetőséget.

2021. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne Oroszországnak kisegítenie az EU-t?

Az EU-országokban lényegesen jobban élnek az emberek, mint Oroszországban. A szerényebben élőnek kéne kisegítenie a gazdagabbat?

És egyébként is: Oroszország nem jótékonysági intézmény. Olyan áron adja el az ásványkincseit, amilyen áron el tudja. Most őszintén: más ország nem ezt tenné a helyében?

Az EU-nak természetesen joga van mástól is vásárolni. Ez hosszú távon nyilván az árak rendeződéséhez vezet. Nincs ebben semmi rossz.

Amúgy a fosszilis energiahordozók magas ára egyben segíti a megújuló energiaforrások terjedését, ill. az azokkal kapcsolatos fejlesztéseket. Ami pl. környezetvédelmi szempontból (üvegházhatás, globális felmelegedés) abszolút pozitívum.

2021. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Valódi válságok nem hetekig, néhány hónapig tartanak :)


Csak a legbutább krumpliüzemű fideszbirkák hiszik azt, hogy a "rezsicsökkentés" bevezetése óta nincsenek jelentős túlfizetésben a világpiaci ár követéséhez képest. Most egy ideig megint picit nyertesnek képzeleghetik magukat, ahogyan utoljára valamikor 6 évvel ezelőtt is tehették. De az oroszok se tudják mesterségesen az egekben tartani az árakat a végtelenségig, a saját piacukat feláldozva ezzel.

2021. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 20:50

majd megint jól megszívatjuk őket, mint legutóbb amikor elértük, hogy a szankciók után se vegyenek tőlünk agrár termékeket mert időközben megoldották máshonnan?


Eleve az egész onnan indult ki, hogy az EU erőltette a spot alapú gázpiacot, ami amikor alacsony az ár jó csak épp nagy a volatilitása és arra rá is lehet baszni, mint ami épp most történik. :)

2021. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 20:51

Ezt annyiszor mondták már, kérlek linkelj valamit a témában, pl költségvetési összegekről amiből az olcsó gázt finanszírozta a kormány vagy veszteséges állami cégeket akiket az állam kell kisegítsen, mert buknak a gázon/áramon. (én kerestem de nem találtam, lehet béna vagyok vagy az is lehet hogy még így is tud nyereséges lenni a gázeladás, hogy nem érvényesítik állandóan a piaci ingadozásokat)

2021. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"De az EU-nak is megvannak a maga gazdasági fegyverei Oroszország ellen."

Az energia piacon kívül minden máson embargó van. Az energia piaccal akarták bszogatni az oroszokat.


Putyin megmondta pár hónapja mikor újjabb szankciókat vetett ki rájuk az EU hogy ezt meg fogják bánni. Hát nem hazudott. Szarban az elég ágazat. Ma olvastam egy külföldi gazdasági cikket hogy egy nap alatt 60%-al ugrott a gáz ára amennyiért veszi az EU. (ezt még lakosság nem érzi de jövőre nagyon nagyot fog csattanni)

2021. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2021. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg itt a legfrissebb:


[link]


Cikkek dátumait figyelni kell és úgy összeollózni fejben az egészet a kezdetektől.

2021. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!