Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Élnétek Izraelben vagy nem?...

Élnétek Izraelben vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 08:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen, már voltam ott nyaralni és nagyon tetszett. Az egyik legjobban Magyarországra hasonlító ország a világon, sok helyi magyarral is találkoztam.
2021. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Túl sok ott a zsidó meg arab. :) Zavar a beszédük, idegesítő.
2021. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem, állandó terrorveszélyben érezném magam.
2021. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Jó nekem itthon nem vágyok én sehova, itt születtem ez a hazám, csak két dolgon szeretnék változtatni az egyik az orbán kormány uralkodásának megszüntetése a másik a gyüllölködés megszüntetése az utóbbit jelentősen visszalehet szorítani azzal ha az orbán bandát elzavarjuk. Hajrá Márki-zay!
2021. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert nem vagyok zsidó, sem arab, nem beszélek sem héberül, sem arabul. Vannak Izraelnél sokkal magasabb életszínvonallal rendelkező országok, ahová könnyebb beilleszkedni külföldiként, azokban sokkal szívesebben élnék.
2021. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Izrael egy fasiszta terrorállam. A náci Németországgal vetekszik. Eszemben nincs ott élni.
2021. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Kirándulni oké de nem tudom mennyi igazság tartalma van de állítólag érezhetően kiközösítik azt aki nem zsidó
2021. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha el akarnék költözni itthonról, akkor nagyon komolyan számitásba venném Izraelt, pedig nem vagyok zsidó. Informatikus vagyok, és Izrael a vezető országok között van ezen a területen. Az is vonz, hogy Izraelben a boldogság index a világon az első 5-ben van benne, és ebbe bele vannak számolva az arabok is.

Már dolgoztam ott fél évet, és az emberek nagyon kedvesek, segitőkészek, pedig nem beszélem a nyelvet. Angolul remekül elbodogultam.

2021. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

8-as vagyok, 7-nek

Mint mondtam, nem vagyok zsidó, és nem is látszom annak. Soha senki nem kérdezte a vallásomat. Egyébként hivő katolikus vagyok. Izrael ebből a szempontból is vonz. Nem csak a szent helyek, hanem a nagyon mély és intenziv katolikus közösség is csodálatos.

2021. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Volt zsidó szomszédom, aki Izraelből lépett le, mert a fia és a lánya katonakorú lett és be kellett volna vonulniuk és pont akkor az nem volt kifejezett életbiztosítás.

Barátságos emberek voltak sok mindenről beszélgettünk, egyébként orosz zsidók voltak, onnan vándoroltak ki a szülők, a fiatalokra már nem emlékszem, talán az egyik már Izraelben született és már akkor jártak Budapesten, mert ezen az útvonalon emigráltak Izraelbe és tetszett nekik.

A magyart törték rendesen, de tudtak nyelveket, oroszul persze, meg elég jól németül is az angolon kívül és gondolom a héber is ment nekik, én kedveltem őket, mert jó humorú, intelligens emberek voltak, de ugye ha ők sem maradtak ott, akkor én nem is vágyom oda semennyire sem.

Pár napra azért kimennék, ha lenne rá pénzem, meg időm, de mondjuk más úti cél is vonz, talán jobban is.

2021. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!