Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Orbánnak sikerülhet úgy...

Orbánnak sikerülhet úgy megállapodni a szerbekkel, hogy a boszniai és koszovói szerb területek visszaszerzésére irányuló törekvések támogatása es Szerbia uniós csatlakozásának támogatása fejeben visszakapjuk Szabadkát és környékét?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Jó lenne és bízom benne, hogy igen.
Jó lenne, de nem látok rá esélyt.
Nem örülnék neki ha ezt akarná, de tartok tőle hogy összejöhet neki
Nem örülnék neki ha erre menne ki a játék es nem is hiszem h esélye lenne a sikerre
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Minden szomszédunk annyiban partner velünk, hogy belőlünk hasznot húzzon. A mi érdekeink nem az ő érdekei.
2021. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 meszike91 ***** válasza:
92%
Teljesen esélytelen.
2021. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért segít nekik Orbán ilyen vehemenciával?
2021. nov. 20. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert azt hiszi, hogy a közös nyugatellenes "ideológia" elfedi az ellentétes gazdasági érdekeket. Továbbá van egy alaptalan nézet, hogy Magyarországnak kell irányítania a térséget a Magyar Királyság öröksége miatt.


A valóság ezzel szemben az, hogy sem a nyugatellenes ideológia, sem az egykori Magyar Királyság öröksége nem érdekli a szomszédainkat.

2021. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért teszi, de Orbánt ismerve 100% hogy önös érdeke
2021. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
54%
Természetesen nem. El kellene már felejteni a területi követeléseket...
2021. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl szép hogy igaz legyen, de korrekt lenne, hiszen a szerbek is megkapnák a szerbek által lakott részeket és a magyarok is, lényegében mindenki nyerne.

Viszont a valóság az, hogy Magyarország nagyon kis tényező, ha a szerbek területi követelését nézzük, nem hinném, hogy előrébb lennének a Magyarok támogatásával. Az Unióba lépésük sem a Magyarok támogatásától függ, hanem főleg a Koszóvói helyzet rendezésétől illetve 101 más dologtól is.

Ettől függetlenül a remény hal meg utoljára.

2021. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Orbán részéről erre megy ki a játék. Szerintem több szál erre mutat.

Egyrészt már az előző évben előkerülő non paper mögött is Orbánt sejtik és-szerintem- azért nincsenek rajta a hozzánk kerülő területek, mert azt népszavazás útján próbálják majd rendezni, amit nyílván előre nem lehet megjósolni.

Másrészt számomra nagyon érdekes, hogy a Budapest-Belgrád vasútvonal felújítását kínai hitelből finanszírozzák, nem orosz vagy esetleg amerikai hitelből, hanem Kínaiból. Szerintem a háttérben meghúzódó politikai tárgyalások eredménye ez, vagyis Kína nemzetközileg is elismeri majd az új határokat, amiket a Balkánon fognak létrehozni, cserébe viszont eladósodunk nekik.

Ha megnézzük az előző hónapok eseményeit, akkor láthatjuk, hogy Orbán a boszniai szerb vezetővel tárgyal-szinte titokban- és hazánk 100 millió eurónyi pénzt fog nekik adni gazdasági támogatás céljából(amit nyílván a közelgő válszatási kampányra fog felhasználni a boszniai szerb vezető).

Az előző évi utolsó kormányinfón is beszélt Orbán Bosznia-Hercegovináról és azt mondta, hogy az egy szinte müködésképtelen állam.

És szerintem ezek után nyerne értelmet az is, hogy Gruevszkit miért fogadta be Magyarország. Amikor megtörténik ez, akkor valamilyen puccsal próbálják majd visszarakni Észak-Macedónia élére, aki-nyílván nem felejti el, hogy hol szállásolták el-támogatni fogja az újrafelosztást

2022. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 Délvidékiként egyetértek azzal, amit írtál, itt még megsem említtetetted, hogy Orbán irgalmatlan mennyiségű pénzt fektetett be Vajdaságba (azon belül is a magyarok lakta területeken) infrastrukturális fejlesztésekre. Nyilvánvaló, hogy ezt nem a két szép szemünkért tette...

Szerintem azért kínai hitelből csinálják a vasutat, mivel főleg Kina érdeke az egész projekt (egy út egy övezet), Kina nagyon sok országot támogat (nyilvánvalóan hitel formájában), hogy megvalósítsák a saját elképzeléseiket.

2022. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8:

Jól összeszedted, köszi. Ezek szerint nem csak nekem tűnt fel, hogy minden, a térséggel kapcsolatos lépése ebbe az irányba mutat. Kérdés, hogy a szerb nacionalisták torkán le tudnák-e nyomni a szerb vezetők ezt a valamit valamiért logikát.

2022. jan. 4. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!