Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának miért kell annyira...

Kínának miért kell annyira Hong Kong, Makaó, és Tajvan?

Figyelt kérdés

Tibetet és Xinjiang-ot (Ujgurisztánt) megértem, mert ezeken a helyeken van a lítium, ami a modern technikához kell.


De Hong Kong, Makaó, és Tajvan nem pont úgy lenne hasznosabb nekik, ha valamennyire külön vannak?


Makaóból le tudják fölözni az ott legális kaszinózás és prostitúció által termelt tőkét, úgy hogy a Vörös Kínában nem kell ezeket legalizálni, Hong Kong-ban tudnak kísérletezni szabad piaci és szólásszabadsági mechanizmusokkal úgy, hogy náluk nem kell ilyeneket bevezetni (kb. olyan Hong Kong nekik, mint a Szovjetuniónak volt Magyarország), Tajvan aranykora meg a kései 80-as, korai 90-es években volt, mára ugyanúgy lecsengett gazdaságilag és ugyanazokkal a problémákkal küszködik, mint Japán, semmit sem nyernének vele.


Nem pont így hasznosak ezek a területek nekik, hogy velük kereskednek, de más törvények és közigazgatás van ott? A Hidegháború alatt pl. Bulgária annyira szerette a Szovjetuniót, hogy önként csatlakozott volna hozzá, de a Szovjetunió nemet mondott, mert több haszna volt egy Nyugat felé nyitottabb, külön államként létező Bulgáriából a helyi turizmus és a számítógépipar által termelt tőke miatt.



2021. nov. 29. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Kaszinók, turizmus, területi elhelyezkedésük, és a kapcsolati tőke miatt, amit a pénzpiacon tudnak.
2021. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Az általatok felsoroltak + érzelmi okok:

Én pl. megértem, hogy miért akarja sok magyar, hogy Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Őrvidék, Muravidék és Délvidék visszakerüljön Magyarországhoz, még Horvátországot is megértem, de azt a két nyomi falut, ami Lengyelországhoz került, nem.

2021. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 De a kínai politikának nem az a lényege, hogy nincsenek benne érzelmek és mindent tudományos, logikus alapon döntenek el, kb. mint a Star Trek-ben a vulkániak?
2021. nov. 29. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Melyik az a két lengyel falu?

Erről már hallottam valahol.

2021. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:
92%

#3


Nem. A kínaiak Kína részének tekintik a felsorolt területeket, minthogy erővel és kikényszerített szerződésekkel vették el tőlük.

Tajvan meg annyira Kína része, a polgárháború idején a kontinentális Kínából kiszorított nacionalisták ásták ott be magukat.

Ha nem lett volna polgárháború, nem is létezne önálló identitásként és Kína területének lenne a része.

2021. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert egy országnak tekintik
2021. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Volt ott több falu is mint 2. Kb egy Balaton méretű területet kaptak, azt mondják megőrzésre vették át.

2021. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!