Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a pronoun hisztéria...

Mi ez a pronoun hisztéria külföldön?

Figyelt kérdés

A transz emberek kitalálnak maguknak külön névmást, mert a he/she, her/him túlságosan is sértő?


Mi ez a hülyeség? Ki fog 150 külön pronount megjegyezni? És ki ő, hogy majd csak úgy felülírja a konvencionális szabályokat? Mi ez a hiszti? Már követhetetlen, és érthetetlen, pedig a liberó táborhoz vagyok sokkal közelebb, de ez már agyrém...


2021. dec. 3. 21:33
 1/5 molnarmarcell21 ***** válasza:
42%
Értjük, hogy neked nem tetszik, de akkor most mi a kérdés?
2021. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én akkor akadtam ki, amikor megláttam, hogy annak a patkány Sam Smith énekesnek a Wikipédia oldalán is az általa preferált they/them névmásokat használják. Ez már agyrém. Egyébként egy amerikai azt írta, hogy ezek a névmások ebben a használatban egyértelmű arroganciát tükröznek. Nyilván, ezt csak az érzi, akinek angol az anyanyelve.
2021. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Transzok esetén még megértem, hogy azt preferálja, aminek érzi magát.

De a többi szerintem felesleges. Mondjuk még a semleges névmást valamennyire. De ugye nekünk eleve ilyen genderneutrális az egész magyar nyelv, ezért lehet nehezebb megemészteni, hogy ez mi a túró(?).

2021. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Vicces dolog ezt magyarul megkérdezni, egy olyan nyelven, ami természeténél fogva annyira támogatja az önkifejezést, hogy még a nyelvtani nemeket sem ismeri.
2021. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:D


Igen, azt majd pont te mondod meg, hogy mikor és mit kérdezek meg egy kérdezős oldalon.


Önkifejezés. :DD

2021. dec. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!