Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy Kínában nincs szocializmus, hanem kapitalizmus van? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Kapitalista alapon mukodik a gazdasag (egy szintig) viszont az allam az a kinai kommunista part neveben is. Tehat allam szervezetileg kommunista (habar valojaban nem kommunizmus ez hanem diktatura, kommunizmus soha sehol se volt, az egy utopia).
2021. dec. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát összességében egy kapitalista diktatúra? Gazdasági értelemben kapitalista, de egypártrendszer van?
2021. dec. 5. 01:38
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyfajta furcsa kommunizmus van.

Van a nép aminek nincs valódi magántulajdona, vannak a cégvezetők akik a nép "erejével" működtetik a kapitalista vállalataikat, amik a GDP-t szolgálatatják az állami vezetésnek.


Ebben a bizarr rendszerben a kapitalizmus, és a kommunizmus kiszolgálják és erősítik egymást, a nép kárára.


Ez maga Frankeinstein szörnye. Bármely más államnál erősebb, alkalmazkodóképesebb, de attól még egy torzszülött rendszer.

2021. dec. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A kínai kommunizmus mindig is a saját, "Maoista" útját járta. Már az '50-es évektől kezdődően elvált a SZU általi úttól. Egy erősen hibrid gazdasági rendszer van, a párt az egyeduralkodó, de ez mellett van egy erős piacgazdasági (termelő) szegmens is. Nem tejed ki minden szektorra és sok helyen dominálnak benne az állami vállalatok.
2021. dec. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 Igen, pontosan igy müködik.
2021. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Kapitalista gazdaságpolitika és kommunista társadalompolitika.
2021. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A szovjet modelltől eltérő, gazdaságilag nyílt a globális piac felé (gyakorlatilag már uralja az egészet) társadalmilag pedig erősen szabályozott. Például Kínában is lehet házad, autód, céged stb. viszont van egy olyan kitétel hogy minden ami a kínai földön van az az államé.

Ergó ha valamivel a rendszer ellenségévé vállsz az állam elveheti minden tulajdonod. Nem tudsz olyan húzásokat csinálni mint amit sok milliárdos megcsinált hogy nem tetszett az állami rendszer és kivitték a céget luxemburgba stb.

2021. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Olyan szempontból kommunista, hogy minden állami kézben van. Az úgymond magánvállalatok is. Ha valamelyik kritikus az állam felé, ott fejek hullanak. Idén Jack Ma, kína leggazdagabb embere hetekre eltűnt egy ilyen eset kapcsán.


Ami a kapitalista jelleget illeti, az sem igaz. Kínában nincs verseny. A kínai cégek a nyugatiakkal csak kínán kívül versenyeznek, mert a kínai gazdaság ellentétes terep a nyugati cégeknek. Kötelesek mindenüket átadni, aztán a kínai cégek a saját technológiájukkal és szolgáltatásaikkal győzik le őket, a kínai bíróságok pedig mindig a kínai cégek javára döntenek.


Ami a kínai frankensteinrendszer rugalmasságát illeti, a gyakorlat azt mutatja, hogy a tekintélyelvű berendezkedés és a korrupció miatt az nincs neki.

2021. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval összefoglalva Kínában sem kapitalizmis, sem kommunizmus nincs. Sima diktatúra van, ami kommunista propagandát folytat, de nem követ. Ez viszont nem jelenti azt, ha nem követi a kommunizmust, akkor kapitalista.
2021. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!