Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy esetleges nukleáris...

Egy esetleges nukleáris konfliktus következtében magyarországon is villana egy atombomba? (NATO-oroszország vagy NATO-kína)

Figyelt kérdés
Vagy csak a fontosabb és nagyobb országokat céloznák? (Német, Francia, Angol stb..)

2021. dec. 18. 18:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9) dehát csernobilt is átvészelték gond nélkül,százezer ember áttelelpítésével.
2021. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nade akkor ilyenkor jön a kérdés. Minek vagyunk a Natoban? Háború nem fenyeget, de ha valamelyik nato tagországot megtámadják, mi is kötelesek vagyunk segíteni. Gyakorlatilag önkéntesen bevállalnánk az atomot? (Tudom ez az egész nukleáris háború nagyon nem valószínű hogy megtörténik. De ha mégis akkor mi értelme lenne a nato tagságunknak?)
2021. dec. 19. 15:34
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek szépen, megmondták akkor amikor beléptünk,nem is csináltak belőle titkot, hogy azért kell nekünk a NATO, mert csak így szavatolható a külföldi (elsősorban atlanti) beruházók, befektetők pénzügyi biztonsága, befektetéseik megtérülése. Persze mellékesen, jók vagyunk egy esetleges háborúban golyófogónak, hadszíntérnek, ezzel is védve a "mag" országokat. Na meg jobb a saját akolban tartani a birkákat, mert ha egyszer kinyílik a csipájuk, és itt Európa közepén összefognának, akkor mid a NATO, mind a ruszki elmehetne a sóhivatalba.
2021. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kik fognának össze?a jogoszlávok csehszlovákok szlávok akár az oroszok.a lengyelek?kivel a nulla magyarokkal vagy a románokkal? sehogy sem tudok egy olyan összefogást elképzelni amitől megijedne a nato vagy az oroszok.
2021. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ott volt a visegrádi kezdeményezés, amit sikeresen megakasztottak, és most is nagy erőfeszítéseket tesznek hogy ellentéteket generáljanak a tagok közt, Szlovákiát gyakorlatilag leválasztották, ezzel mindennemű területi integritás meghiúsult. Gondolom semlegességről, el nem kötelezettségről nem is hallottál, nem kellett volna sem a NATO-val, sem az oroszokkal rossz viszonyt táplálni. A két fél közti lehetséges konfliktus esetén viszont előnyt jelentene ha nem szórnának meg atommal senkit sem.
2021. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"dehát csernobilt is átvészelték gond nélkül,százezer ember áttelelpítésével."


A csernobili katasztrófa egy nulla volt ahhoz képest, ami akkor történne, ha nukleáris fegyvert dobnának egy atomerőműre.


1. A csernobili katasztrófa tulajdonképpen szerencsés kimenetelű volt, ahhoz képest legalábbis, amilyen rosszul elsülhetett volna - ha nem sikerül időben kiszivattyúzni a vizet, vagy ha nem sikerül időben lehűteni a reaktormagot, akkor bekövetkezett volna egy második, sokkal durvább robbanás, ami annyi sugárzó anyagot szórt volna ki a légkörbe, ami kiírtotta volna európa lakosságának a felét, és ~ 1 millió évre lakhatatlanná tette volna európát és oroszország nagy részét.


2. Csernobilban csupán egyetlen blokkban történt robbanás. Pakson négy blokk, azaz négy reaktor üzemel. Szóval az első pontban leírt legrosszabb forgatókönyvet négyszerezd meg(hiszen egy nukleáris bomba ledobása után nyilvánvalóan nem lenne lehetőség semmiféle további kármegelőzésre, ahogy csernobilban)


3. A kiégett fűtőanyagok elsődleges pihentetőjéről még nem is beszéltünk, ahová elszállítás előtt lerakják az elhasznált fűtőelemeket, ami szintén rohadtul radioaktív, és egy nukleáris robbanás ezt a létesítményt is hazavágná, tehát ez is menne a légkörbe



Nem túlzás azt mondani, hogy az egész emberiséget fenyegető katasztrófa lenne, ha nukleáris fegyvert vetnének be egy atomerőmű ellen.


Nincs olyan elvetemült katonai vezető, aki ilyesmire parancsot adna, hisz a saját hadserege is ugyanúgy megszívná.


Ha valaha kitörne egy nukleáris háború, akkor az minden bizonnyal "csak" taktikai atomfegyverek bevetésére korlátozódna - ezt azt jelenti, hogy max. 5-10 kilotonnás bombákat vetnének be, amik tipikusan arra jók, hogy hazavágjanak reptereket, irányítóközpontokat, katonai bázisokat, egy helyre koncentrált nagyobb csapaterőket, hadállásokat.


Az ún. stratégiai nukleáris fegyvereket, amik tipikusan a megatonnás tartományba tartoznak, 2-5-10 megatonnák, amik a MAD doktrína alapját képezik, azaz a kölcsönös, totális megsemmisítést garantálják, valószínűleg soha nem vetné be senki.

Ha igen, akkor az az emberi civilizáció végét jelentené.

2021. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#7: meg a bükkszentkereszti radarállomás :) Több lóhere nem teremne...
2022. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerencsére Orbán seggnyalása megmentene minket.
2022. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!