Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen a kapcsolat mostanában...

Milyen a kapcsolat mostanában Törökország és Görögország között?

Figyelt kérdés
Még mindig olyan ellenséges, mint régebben?
2010. szept. 7. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Eléggé. Időközönként még mindig előfordul, hogy görög és török vadászgépek közös "gyakorlatán" (mind a két ország NATO tag) egyik "balesetet szenved" (értsd: lelövik) és lezuhan.
2010. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Előttem szóló, ezt te sem gondolod komolyan! Az ilyenből háború lenne! Szerintem nem olyan feszült a helyzet, mint volt egy pár éve, vagy még régebben.
2010. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

De, komolyan gondolom (ezt úgy mondod, mintha én találnám ki...), pár éve egy vitatott hovatartozású lakatlan, pár négyzetkilométeres szikláért a tengeren robbantottak ki majdnem háborút, az egyik félnek a kitelepült különleges egységei még a másik fél egy helikopterét is lelőtték (most hirtelen nem emlékszem, melyik melyik).


És tényleg több gép zuhant le vagy "balesetben" (szándékosan légteret sértett, de lelőtték), vagy valódi balesetben (görög és török vadászgépek sokszor "kötözködnek" egymással, légi harcot imitálnak, hogy a másikat ijesztgessék, és van, hogy összeütköznek, vagy lezuhannak).

2010. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!