Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van e valami érdeke a nyugatna...

Van e valami érdeke a nyugatnak, hogy Kazahsztán lángoljon? Miért kell mindig az oroszokat provokálni? Mi lenne ha az oroszok elzárnák a gázcsapokat?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 16:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amíg a kínai vezetés nyugton van, addig csak lokális konfliktus, ami Kazahsztánban zajlik.

Lehet arról elmélkedni, hogy az események mögött milyen titkosszolgálatok ügyködése áll, de bizonyítani nem igen lehet.

Ami biztos, hogy Kína nem tűri csendben, ha a szomszédjában valamelyik másik nagyhatalommal (USA, Oroszország) szemben befolyást veszít, Kazahsztán kínai érdekszféra is.

Azt fölösleges vitatni, hogy tevékenykednek a titkosszolgálatok Kazahsztánban is, de arra nem igen lesz bizonyíték, hogy a zavargások mögött volt-e célzott titkosszolgálati tevékenység.

Kazahsztán bővelkedik különböző ásványokban, elfogadható szinten voltak a nemzetközi kapcsolatai az oroszokkal, Kínával, az EU-val, és az USA-val is, csakhogy az ország gazdagsága nem azonos az ott élők, a nép gazdagságaval, a zavargások kirobbanásának előzménye egy drasztikus gáz áremelés.

[link]

2022. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
56%

Sejtettem, hogy ez is elfog jönni. Amikor Bush volt az USA elnöke és múltak az évek utánanéztem a pletykáknak, és beigazolódott. Emlékszem hogy Venezuela és Kazahsztán is sok a nyersanyag, és vártam sőt biztos voltam benne előbb-utóbb lesznek konfliktusok az országban. És ez így lesz a jövőben is. USA elpusztul, ha nem fosztogathat. Már a 911 előtt is 1000 milliárd dollár adósága volt Kína felé. Egyszerűen összeomlik USA, ha a világon béke van.(lenne)


Különben a leírtak ellenére nem vagyok USA ellenes, én tényeket írtam. Egy ravasz háttérhatalmi vezetés, és Kennedy rájött, hogy USA nem a politikusok, a választók (máshol is így van, kb mindenhol), hanem a a bankokon keresztül vállalatok irányítják. Amikor rájött, Kennedy, hogy nincs az állami kézben a pénznyomtatás, hanem egy államok feletti szük kézben van, és ő ezt visszaakarta állítani. A hirhedt beszédében is céloz erre az államok feletti szervezetekre. Összeesküvés? Az annak, aki lesöpri és nem kutat a témában.


Szóval eljött a nap amikor Kazahsztán került a vérpadra. Természetesen USA-nak semmi köze ehhez.

2022. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!