Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Honnan ered az elmélet, hogy...

Honnan ered az elmélet, hogy Románia szét fog esni?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom ezt a szöveget akár kinti magyaroktól is, de láttam ilyet román kommentelőktől is, hogy rövid időn belül ez az ország szét fog hullani területileg is.


Ennek mi az alapja és mik a realitásai?



2022. jan. 7. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem fog.
2022. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: sajnos szerintem sem. Sőt: noha a moldáv állam lakosságának többsége ellenzi a Romániával való uniót, szerintem el lesz csalva valahogy, mert így tud majd terjedni az EU és főleg a NATO... Ott lesz valami ilyen irányú esemény nemsoká.
2022. jan. 7. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Hetente cserélik a vezetőiket,teljes a gazdasági és politikai csőd.


Már azt is felvetette egy román politikust hogy Magyarországhoz kéne csatolni fél romániát annyira ramaty a helyzet.

2022. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A NATO meg főleg nem akar Moldovába terjedni, mivel van benne egy kis szakadár terület és ez azonnal konfliktust eredményezne Oroszországgal, annyira meg azért nem keménylegények hogy csak úgy bevállalják.
2022. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: most azért egyre nyíltabban mennek bele Ukrajna pátyolgatásába az oroszokkal szemben. Szerintem lenne az a pont, hogy meglépjék.
2022. jan. 7. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Bezzegrománia! Nemrég még minden második kérdés arról szólt itt, hogy milyen Kánaán van ott, meg lehagytak minket, többet keresne. Már akkor azt mondtam, mennyen ki aki ezt állítja két hétre, aztán gondolja át amit előzőleg mondott. Egy összetákolt romhalmaz egész románia, sajnos nem fog olyan hamar szétesni mint ahogy szeretném, de talán a fiam még megérheti. Olyanok mint a cigók, lelakják ahol élnek, aztán továbbállnak. Ceaușescu alatt a 30 milliót súrolták, most vannak vagy 18-an, 100 év múlva jó ha lesznek 13 millióan. Ebből lesz 4 millió cigó, bár én nagy különbséget a két nép között nem látok, meg ha belehúznak a székelyek, és megtartják magyarságukat, ők lesznek vagy 3-4 milliónyian.
2022. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
6: és 100 év múlva hányan lesznek a magyarországi magyarok?
2022. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Állítólag kb 6 millióan, de amíg a románok egy tutira gyorsuló spirálba kerültek, nálunk még lehet meglepetés fölfele. 100 év 3-4 generáció, amit most teszünk, akkor hatványozottan fog számítani. Elég reményt keltő, hogy a nettó kivándorlás nálunk megállt, míg ez a bocskoroséknál gyorsul. És bármilyen demagógnak is hangzik, de a megélhetésen kívül a propaganda is számít.
2022. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


Forrás?


Nem hinném, hogy egy román vezető ilyennel mégcsak poénkodna is, mert hitvány, soviniszta és elnyomó népség.


Amúgy meg a két világháború között is sok európai hatalom elismerte, hogy Románia tákolt állam. Az is igaz, hogy az első években Erdély, meg a többi lopott exmagyar területek fejlettebbek voltak, mint az akkori Románia és voltak "integrációs" problémák emiatt, meg román-román ellentétek.


Utóbbi már annyira nincsen, integráció meg mára sikerült, bár tény, hogy Erdély inkább befizető, meg más az ottani románok gondolkozásmódja, de már ez sem igaz annyira, mert a nagyvárosoba a magyarokat, németeket kiszórítandó romániai románokat telepítettek.

De ettől függetlenül van külön erdélyi román mentalitás, ha megcsappanva is. (Lásd az jelenlegi elnökválsztás térképét. A kárpátokon innen szavazták meg Johannist.


De! Ez az erdélyi román másság/ mentalitás nem nevezhető "identitásnak".

2022. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
Románia széteséséről szőtt álmok kicsit koraiak szerintem, azért meglehetősen sok mindennek kellene történnie ahhoz, hogy ez akárcsak reális forgatókönyv lehessen, és nem gondolnám, hogy ezek végbemennének.
2022. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!