Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van a klímavédelmi...

Mi értelme van a klímavédelmi sanyargatásnak, ha Ázsia és Afrika úgy sem vesznek rész a klímavédelemben?

Figyelt kérdés
Sőt Dél-Amerika is fütyül arra hogy mit ugat a nyugat
2022. jan. 18. 13:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Pontosan arra gondoltam amit 6 os írt
2022. jan. 19. 09:49
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Ökolábnyom...érdekes érv, amikor Afrikában és Brazíliában a szántóföldért komplett erdősségeket írtanak. De az EU ökolábnyomáról megy a rizsa....
2022. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

12, igen, és még így is nagyobb terhelést okoz egy USA-beli állampolgár mint egy afrikai.


Felgyújtani az erdőt az egy dolog. Vizet és energiát pazarolni meg egy másik. És utóbbi sokkal többet nyom a klímaválozásba.

Ráadásul az erdőgyujtogatás azért sem teljesen korrekt, mert az Afrikában és Ázsiában leégetett erdők helyére telepített termőföldek jellemzően nyugatra termelnek. Szóval ha íg ynézzük, rengeteg afrikai vagy ázsiai erdőtűz is EU vagy USA számlájára írható. Nyilván nem az összes, de sok.


400 font (kb 180 kg) bolti marhahús előállításához közel 10.000 liter ivóvíz és a marha növekedésének minden napján 70 kg takarmány szükséges.

180 kg marhahús nagyjából 720-750 hamburgerre elég.

Ott, ahol megtermelnek 70 kg állatnak való takarmányt, termelhetnének ugyanennyi embernek valót is. 70 kg étel 35 ember teljes napi étkezését fedezi, ha eg ynap háromszor étkezik.


Ez azt jelenti hogy egyetlen marha egyetlen heti étkezése több élelmet emészt fel, mint amit az a marha valaha is adni fog.


És igen, a termőföldek jellemzően Ázsiában vannak, és gyakran erdőket égetnek fel érte, a marhát meg jellemzően az EUban és az USAban fogyasztják.

2022. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13


Ezt olyan szempontból aggályos, hogy pl az erdőpusztítás közvetlenül hányféle állatot is érint?

2022. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14, háttt igen.

A Föld történelmében edig 5 nag ykihalási folyamatról tudunk, amikor a bolygón élő élőlények döntő többsége (ilyen 80% vagy fölötte) rövid időn belül kihalt (párszáz év max).

Egyes tudósok szerint jelenleg is egy ilyen folyamat zajlik, aminek egy része a felmelegedő klíma, de másik része az emberi aktivitás, mert rengeteg állat folyamatosan veszti el az élőhelyét és pusztul kifelé, vagy egyszerűen levadásszák az utolsó szálig.

Van is erről egy statisztika, hogy hány ismert faj kipusztulásához köthető közvetlenül az ember. És hát elég sok.

És ezek csak az ismert fajok, volt már rá példa, hogy egy fajnak csak a maradványait találta meg az ember és egyértelmű volt, hogy mikor pusztult ki.

2022. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Továbbá arra nincsen bizonyíték, hogy a levegő CO2 tartalmának növekedése okozza a felmelegedést, arra viszont van, hogy mely iparágak szennyezik brutálisan a földet.


Érdekes hogy a maintream ezzel nem nagyon foglalkozik, ahogyan az elektromos autók valódi öko-lábnyomával sem és azzal sem, hogy nem lesz olcsóbb az autózás az elektromos autók használatával sőt inkább a többség számára elérhetetlen lesz

2022. jan. 21. 19:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Az egyértelmű, hogy a CO2 üvegházhatású gáz, ezt talán te sem tagadod. Akkor könnyen belátható, hogy ha évente több ezer tonnát eregetünk a levegőbe, akkor annak lesz valamilyen hatása.
2022. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!