Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is olyan a térség...

Szerintetek is olyan a térség politikája mint az 1. Vh. után?

Figyelt kérdés
Csak most Németország helyett Oroszország van... Főként nálunk. Trianon miatt a németekhez húztunk, most az oroszok hajlanak némileg arra hogy esetleg (nem ingyen) segítenének egy revízióban.

2022. jan. 24. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Most nem akarják újrarajzolni Európában az országhatárokat.

Magyarországnak nincsenek határrevíziós törekvései és ezt Oroszország sem ösztönzi, ez csak egy városi legenda, hogy Moszkvában felajánlották Magyarországnak Kárpátalját vagy Erdélyt.


A mostani helyzet szerintem sokkal inkább hidegháborús. A nyugati nagyhatalmak és az oroszok nem akarnak háborúzni, de vannak konfrontációk, a helyzet nagyon feszült. Megy a vetélkedés a befolyási övezetekért, most elsősorban Ukrajna a kérdéses, de ott van még Belarusz, a Kaukázus, Közép-Ázsia, Szíria, Irán kérdése is.

És persze ott van még Kína, mely manapság már Oroszországnál is erősebb, az USA már inkább tőle tart, a két ország együtt már komoly kihívást jelenthet Amerika globális hegemóniájára.

2022. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán a kormányra gondoltam, hanem a népre.
2022. jan. 24. 21:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Tény hogy nem ajánlották fel az oroszok, de a kétes megjegyzései Putyinnak, erre következtet. Sok magyar ember pedig romantikazik vele hogy az oroszok vissza adják.
2022. jan. 24. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyetlen minimális realitással rendelkező forgatókönyv az az, hogy a széteső Ukrajna Kárpátaljai részét önálló országgá nyilvánítják és magyar befolyás alá helyezik, és akkor lenne egy senki által el nem ismert "Kárpátaljai köztársaság", meg összeurópai bojkott és szankciók Magyarországgal szemben... ami aztán marhára begyógyítaná a történelmi sebeket.


Kifejezetten Magyarországhoz csatolni amúgyis csak a közvetlenül a határ mentén fekvő pár falut, esetleg Beregszászt lenne értelme, mivel ezen kívül már mindenhol túlnyomó ukrán/ruszin többség van. Megérné a ránkzúdúló problémaeső azért cserébe, hogy legyen még pár hátrányos helyzetű kelet-magyarországi falunk?

2022. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
Nem értek egyet a kérdezővel, szerintem Orbánnak sem kell semmiféle területi revizió, főleg nem az olyan elmaradott részek mint Kárpátalja, neki is elég, ha jön pár Ukrán nyugdíjas rászavazni a Fideszre.
2022. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat de én nem mondtam hogy most legyen revízió, azt mondtam hogy sokan romantikáznak a gondolattal és ezért orosz pártiak mint akkor német olasz pártiak voltak az emberek. Valamit össze tetszettek keverni.
2022. jan. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!