Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 2001. szeptember 11.-e után...

A 2001. szeptember 11.-e után az "USA Patriot Act" törvény megalkotásával és elfogadásával (amit az amerikai kongresszus mind republikánus, mind demokrata része megszavazott) az USA még demokráciának tekinthető, vagy (ilyen téren) már megbukott?

Figyelt kérdés

USA PATRIOT Act:


[link]



2022. febr. 3. 16:31
A kérdező szavazást indított:
Létezik
Megbukott
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ettől miért ne lenne demokrácia?
2022. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A demokrácia ugyan általában együtt jár a személyes szabadságjogok, mint a magántitokhoz való jog tiszteletben tartásával, de attól még nem ez a demokrácia definíciója.

Az USA nem épp tökéletes demokrácia, de nem emiatt, hanem sokkal inkább a kétpárt rendszer, a győztes mindent visz elv, és az engedélyezett lobbi tevékenység miatt. Első miatt csak két kb egyforma politikájú párt jelöltjére szavazhatnak*, második miatt szinte csak a billegő államokban élők szavazata számít, harmadik miatt pedig végül akárki győz, a nagy vállalatok érdeke dönt egyes kérdésekben.

*igen, nem csak rájuk szavazhatnak, de esélytelen másnak nyernie

2022. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ettől miért ne lenne demokrácia?"


Mert manapság már akárkire rásüthetik, hogy "terrorista" (függetlenül attól, hogy valóban az-e, vagy csak a hatalom szemében lévő "szálka")?

2022. febr. 3. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Előtte se volt demokrácia, ld. 2.
2022. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
0%
Én is hallottam olyan véleményeket, hogy 2-es válaszban leírt dolgok miatt, az USA nem demokrácia, hanem köztársaság, egyébként szerintem mindenkinek a saját véleményén múlik az, hogy annak tartja-e, de szerintem az.
2022. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!