Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mai Olaszország kb. az...

A mai Olaszország kb. az amilyen Magyarország lenne, ha 1945 után Nyugatra kerülünk?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem jobbak lennénk egy picivel.
2022. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a mi lett "volna, ha" kérdéseket, de Olaszország nem Magyarország "kaliberű".

Az olaszoknak volt gazdaságilag kifejezetten erős időszakuk, az autógyártásuk a hátán vitte évekig az egész országot az 50-es, 60-as években. Magyarországnak hasonló lehetőségei akkor sem lettek volna, ha nyugati érdekszférába kerül.

Ausztria, vagy az egykori Jugoszlávia, ami "mérteben"közelebb álló példa, de Magyarország 20. 21. századi történelmében az a meghatározó, hogy saját egykori területével határos, sokkal mélyebbről kellett újra építeni a gazdaságát, mint a németeknek, osztrákoknak, a csehek, románok, szerbek jelentős forrásokat elvittek.

A "mi lett volna ha" következő kérdése tehát az, hogyan boldogultunk volna a "baráti koszorúval", Csehszlovákia, Szovjetunió, Románia, Jugoszlávia szomszédaiként?

Ausztria nem volt ilyen szomszédokkal "megáldva", 1955-ven onnan kivonultak az oroszok, ide meg bevonultak 1956-ban... a különbség látszódik is.

2022. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
Én is úgy érzem, hogy körülbelül azon a fejlettségi szinten lennék most.
2022. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!