Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Monarchia miért lépett be...

A Monarchia miért lépett be az I. világháborúba, ha az érdeke az ellenkezője volt?

Figyelt kérdés
Állítólag féltek, hogy területeket vesznek el tőlük. De jogilag elvileg ezt akkor tehetik meg, ha háború robban ki. Akkor ennek mi értelme volt? Igaz, akkor még talán nem tudták, mi lesz a közeljövőben, és hogy milyen hosszú lesz a háború. Egy orosz terjeszkedéstől is rettegtek a Balkánon és a térségben. Mikor legyőztek egy ellenségüket, nem nagyon voltak területi követeléseik, csak minimálisak. És a belső problémák sokkal nagyobbak voltak. Jobban megérte volna csak készülni a védekezésre, és pihent haderővel várni a háború végét, nem belépni. Ugyanez igaz Magyarországra is, hatványozottan. Létfontosságú lett volna nem belépni, így Trianon nem történt volna meg.

2022. febr. 17. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólag könnyű okosnak lenni. Azt hitték, gyorsan leverik Szerbiát, amely állam nyíltan fenyegette az OMM területi épségét.
2022. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:
79%

Mi az hogy belépett?

A Monarcia kezdte a háborút, Ferenc Ferdinánd megölését használva casus belliként

2022. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
"Trianon" előbb vagy utóbb mindenképp megtörtént volna. Az ottani népek egyre nagyobb és nagyobb önállóságot akartak, ami egy idő után elér oda, hogy függetlenedni akarnak. Persze ezt le lehetett volna verni saját haderővel, lehetett volna egyezségeket kötni stb, de ne higgyük azt, hogy ha nincs háború, akkor majd mindenki szépen csendben eltűri hogy uralkodnak felette.
2022. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
3# ja csak ugye azt nem veyzed figyelembe hogy erdélybe jelenleh is majd 3 millió magyar él az egész vilägon a belföldön élőkön kívül 5-6 millió na most ha úgy osztály fel az országot mint a második bécsi döntésben nézett ki akkor midenki boldog mert nincs magyar külhonba és nincs akkora kissebség belföldön
2022. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert a magyarok, mint mindig a rossz oldalt választották. Ugyanez a helyzet most is. Nézd meg mennyi Putyin fanatikus van. Kész röhej.
2022. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hypno ***** válasza:

#4


Romániában 1,3 millió magyar él, ha nagyon felfelé kerekítünk.

2022. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kürasszír ***** válasza:

# 2


Oroszország politikája nyíltan az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlasztására, megsemmisítésére irányult, az orosz politika egyik fő eszköze pedig Szerbia volt.


Ferenc Ferdinánd meggyilkolásával, amelyet a szerb titkosszolgálat vezetője szervezett meg, a cél egy szerb-osztrák-magyar háború kiprovokálása volt, amelybe aztán a pánszlávizmus jegyében Oroszország beavatkozhat a szerbek oldalán.

2022. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


Oroszország politikája nyíltan az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlasztására, megsemmisítésére irányult, az orosz politika egyik fő eszköze pedig Szerbia volt.


Oroszország mindenképpen megtámadta volna az Osztrák-Magyar Monarchiát, 1908 óta a cár, II. Miklós csak kedvező ürügyre várt.


1914-ban a Monarchia vezetése tisztában volt vele, hogy a háború elkerülhetetlen.

2022. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kürasszír ***** válasza:

Az Osztrák-Magyra Monarchia magától soha nem omlott volna össze.


Az összetartó erői, a Habsburg-ház, a hadsereg, a katolikus egyház, az arisztokrácia, a hivatalnoki kar, a gazdasági érdekek ehhez túl erősek voltak.


Az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlasztása és megsemmisítése csak egy 1914 és 1918 között, hosszú évekig zajló világháború révén volt lehetséges, de még ez a világháború is igazolta a Monarchia meglepő erejét és túlélőképességét, hiszen 1914 és 1918 között, minimum kétszeres ellenséges túlerővel szemben egészen 1918. októberéig helyt tudott állni, ki tudott tartani Ausztria-Magyarország.


A Monarchia kolosszális, fanatikusan Habsburg-hű tisztikar és altiszti kar által irányított, mozgósítva 3,5 milliós hadserege bármilyen belső mozgolódást elfojtott volna.


1914 előtt a Monarchia nemzetiségeinek többsége (a szerbek kivételével) nem elszakadni akart a birodalomtól, hanem csak több autonómiát szeretett volna.


Híres a nagy olasz kereszténydemokrata miniszterelnök, Alcide De Gasperi mondta, hogy ha az Osztrák-Magyar Monarchiában élő katolikus olaszok 1914 előtt egy demokratikus népszavazáson dönthetnek a csatlakozásról Olaszországhoz, akkor elsöprő többséggel választották volna a szeretett Francesco Giuseppe (Ferenc József) uralmát, és elutasítják a csatlakozást Olaszországhoz. Alcide De Gasperi az osztrák Birodalmi Tanácsban volt az ausztriai olaszok parlamenti képviselője.

2022. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hypno ***** válasza:
0%

#7-9


Ahogy te írsz róla olyan az egész, mint egy szép hőseposz a mi monarchiánk nagyszerűségéről.

Ettől függetlenül, a háború azzal kezdődött, hogy a trónörököst meggyilkolták és a monarchia hadat üzent Szerbiának.

Öt év múlva pedig a monarchia nem létezett többé, az orosz uralkodócsalád sem, egy csomó ember meghalt és megnyomorodott egy értelmetlen háborúban.

2022. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!