Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna el fogja venni az...

Ukrajna el fogja venni az ukrán állampolgárságot azoktól a polgáraitól, akik felveszik a magyar vagy orosz állampolgárságot? Akár ki is utasíthatják őket az országból?

Figyelt kérdés

Valószínűleg már több tízezer kárpátaljai vette fel a magyar állampolgárságot.


És már fél millióan vették fel az orosz állampolgárságot a Donyec-medencében.



2022. febr. 20. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hadüzenet lenne
2022. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mivel főleg oroszok laknak pl donyeckben az vicces lenne. Kikiáltanák a függetlenséget és csatlakoznának oroszországhoz
2022. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan tilos a kettős állampolgárság Ukrajnában(ahogy Szlovákiában is). De, ha te nem jelented be az ukrán államnak, hogy felvetted a magyar(vagy az orosz) állampolgárságot, akkor azt ők nem fogják tudni. Magyarország vagy Oroszország nem árulja el, hogy kik veszik fel.

Így bár tilos a kettős állampolgárság, de mivel nem tudják, hogy ki az, aki kettős állampolgár, ezért elvenni sem tudják tőlük az ukrán állampolgárságot.

Jobban meg már csak azért sem feszegetik a kérdést, mert sok az USA vagy Izraeli kettős állampolgár Ukrajnában, velük meg próbálnának jóban lenni.

2022. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Így van, elméletileg nem csinálhatnák, de az ukrán államnak nem áll módjában ellenőrizni.
2022. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

3,4#

ha csak fű alatt lehet kettősállampolgárság, akkor hogy a búbánatban fognak szavazni a külhoni magyarok Orbánra?

2022. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ReGina... ***** válasza:

3 és 4-es pontosan így van!

Egy Kárpátalján élő kettős állampolgár vagyok a sok közzül.

2022. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ReGina... ***** válasza:

5-ösnek üzenem.

Soha nem voltam még szavazni Magyarországra, és ha most mennék valószínűleg nem Orbánra szavaznék.

Nagyrészt nem azért kell az állampolgárság amit te írsz hanem:

1. Európai Unióhoz tartozás- könnyebb harátok közötti átjrás, vízum mentesség

2. Magyarországi autó vásárlás. Itt egy 20- 25 éves zsiguli annyba kerül mint ott egy középkategórás autó! Ami nagyon nem mindegy

3. Maga a tudat! Habár nem élek ott, de én mindig is magyar voltam, vagyok és leszek, ez a papí pedig megerősít benne, ezt nehéz elmagyarázni ha nem élted át.

4. Nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=nc7o0CpQhiQ

és még sorolhatnám .....

kétlem, hogy ha mind a maximum 200 ezer magyar döntené el a magyaroszági választást, úgy hogy ebből nagyon-nagyon kevés az aki ténylegesen szavaz.

23/L

2022. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!