Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnától azért ilyen könnyű...

Ukrajnától azért ilyen könnyű területeket elcsatolni, mert a kijevi központi hatalom 30 év alatt se volt képes megszilárdulni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy önmagában az oroszok expanziv területrablási/revizionista törekvései nem lennének elegendőek ahhoz hogy ez történjen, mert akkor a többi jelentős orosz kisebbséggel rendelkező utódköztársaság is le lett volna igázva mostanára. Tehát felvetődik a kérdés hogy az ukrán politikai elit hogyan tudta volna ezt jobban kezelni?

2022. febr. 22. 10:48
1 2
 1/11 kürasszír ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!


A többi volt szovjet tagköztársaságban Ukrajna és Kazahsztán kivételével nem él igazán jelentős orosz etnikai kisebbség.


Kazahsztán az 1991-es függetlenné válása óta végig oroszbarát politikát folytatott, sőt orosz csapatok máig állomásoznak a területén.

2022. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Amíg oroszbarát kormányzat volt, semmi extra balhé nem volt ott. A jenki titkosszolgálatok szervezte puccs óta kavarodott fel ott minden. Megkezdődött az oroszul beszélők elnyomása pl.
2022. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy a 2# es írta...

Porosenko ideje alatt ilyen szóba sem került. Aztán most az oroszok attól tartanak, joggal, hogy az EU és a NATO kelet felé, azaz feléjük terjeszkedik...na most elhappoltak két keleti területet.

2022. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

#3 - Igen természetesen Oroszország történelme folyamán mindig az ártatlan szenvedő fél volt, sosem az agresszor.


Ennyire ne legyél már naív...

2022. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kürasszír ***** válasza:

# 2


Porosenko az amerikaiak embere volt, szerintem összetéveszted Janukoviccsal.

2022. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kürasszír ***** válasza:
100%

# 6


EZT ÍRTAD: "Az oroszok az 1939es finnek elleni háborún kívül kb sosem inditottak támadó hadjáratot nyugat felé, európai irányba."


Bocs, de kicsit hiányos a tudásod.


Példák a nyugati orosz támadó hadjáratokra a teljesség igénye nélkül:


1558 - Livónia (német vezetésű balti állam) orosz inváziója, majd ezt követően háború Lengyelországgal.


1632-1634 - orosz támadás Lengyelország ellen (szmolenszki háború).


1654 - Lengyelország orosz lerohanása, majd ezt követően nagy lengyel-orosz háború (1654-1667).


1701 - orosz támadás Svédország balti tartományai ellen, mely a nagy északi háború része volt.


1733 - orosz bevonulás Lengyelországba a lengyel király halála után, mely a lengyel örökösödéi háborúhoz (1733-1735) vezetett.


1808 - 1809 - Oroszország támadása Svédország ellen, az oroszok meghódítják a hosszú évszázadok óta svéd tartomány Finnországot.


Ez csak néhány kiragadott példa a nyugati orosz agresszív támadó háborúkra.

2022. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koltt09 ***** válasza:
0%
Elnézést, belátom félreérthető voltam, mert csak szamomra volt evidens h XX. szazadrol beszélünk. Mert igy egeszeben veve szerintem Nagy Brittania a legnagyobb agrreszor a volágon tőle kell leginkabb félni, ő hoditotta a legtöbbet. Szerintem az h a középkorban ki kivel haboruzott, az a jelen korban nem releváns. Amit az előző válaszban irtam azzal csak arra akartam utalni, hogy az oroszok semmivel sem jobbak, vagy rosszabbak más nagyhatalomnal
2022. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kürasszír ***** válasza:

# 7


Azért a 20. század során is történt bőven hódító orosz agresszió nyugati irányban.


Példák:


1940 - a Szovjetunió megszállja, majd bekebelezi Észtországot, Lettországot és Litvániát.


1944 - a Szovjetunió lerohanja és megszállja a szovjet-német háborúban addig semleges Bulgáriát.


1956 - a Szovjetunió katonai erővel leveri a magyar forradalmat.


1968 - a Szovjetunió katonailag megszállja Csehszlovákiát, hogy megbuktassa a demokratikus reformokat végrehajtó prágai vezetést.


1979 - nem Európa, de híres szovjet agresszió: a Szovjetunió egy kommandóakcióval likvidálja az afgán vezetőt, Hafizullah Amin-t és nagy katonai erőkkel megszállja Afganisztánt.


A britek a maguk birodalmát a 17-19. század során építették fel, Ázsiában, Afrikában, Amerikában és Ausztráliában.


Ugyanakkor Nagy-Britannia Európában a tartós békében és az erőegyensúlyban volt érdekelt, a britek a kontinentális Európában nem igazán hódítottak.


Sőt Nagy-Britannia egyetlen komoly kontinentális birtokát, a német Hannoveri Királyságot 1837-ben gyakorlatilag feladta.

2022. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6: Szerintem ezeket sima felszabadító harcoknak tekintik, nem támadásnak.
2022. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kürasszír ***** válasza:

# 9


Felszabadító harcoknak?


Például olyan területekért, amelyek soha korábban nem tartoztak Oroszországhoz, és amelyeken akkor még nem is éltek oroszok?


Ilyen volt Lengyelország nagyobb része, vagy egész Finnország, Livónia.

2022. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!