Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Nyugat az Oroszország...

Felkelhetetle kérdése:

A Nyugat az Oroszország elleni szankciókkal csak blöfföl?

Figyelt kérdés

Szerintem ha ténylegesen meglépnék, ezeket a drasztikus szankciókat, a Nyugat legalább annyit árt magának mint Oroszországnak. Úgy csinálnak a Nyugati országok mintha szívességet tennének Oroszországnak azzal, hogy velük bizniszelnek, holott ők legalább annyira jól járnak, mint az oroszok, sőt még jobban is, hiszen Oroszországnak több opciója is van a gázeladásra, míg Európa reális keretek között csak Oroszországtól tudd gázt venni (jó tudom ott van az amerikai 5-szörös áron tudom)

Ti mit gondoltok erről a kérdésről?



2022. febr. 22. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Amikor anno Irán ellen szankcióztak, azt is megéreztük.Pedig sokkal jelentéktelenebb, kisebb ország.

Igen, megérezné a nyugat is a szankciókat.


Viszont, mindig van kiskapu.

Kereskedelem terén, ez a 3. ország.

2022. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szankciók biztosan lesznek, de igyekeznek úgy megválasztani azokat, hogy nagyon azért ne lője magát lábon az EU. Az USA keményebb lesz.
2022. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha rendesen utána jársz a témának, azért az látható, hogy a gázon kívül mást nem igazán nyer a nyugat az oroszoktól, míg az oroszok igen keményen importálnak be sok mindent.
2022. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:
82%

A világon minden ország többé kevésbé rá van szorulva többiekre. Még azok is, akik látványos elzárkózós politikát visznek. Az önellátás csak fikció.


Ugyanakkor az mégsem tűrhető, hogy egy ország a birodalmi törekvései miatt csak úgy annektálja más országok területeit. Vannak történelmi tapasztalataink, hogy az hova vezet. Lásd. pl. a Szudétavidék esetét.

2022. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Oroszország a globális GDP-ből kb. 3%-al részesedik. Komoly szankciók Oroszországnak fognak fájni nem a világnak. Egy darabig el lesz a deviza tartalékaiból de aztán komolyan meg fogja érezni.
2022. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez mindenkinek szívás lesz, majd a kivárás politikáját folytatják, hogy ki lesz aki hamarabb meghatral, addig mindenki megprobalja kihuzni valahogy.
2022. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy látványosan nem értesz ehhez a témához.


Kinek adja el Oroszország a gázt, ha nem Európának, amikor a csővezeték mind Európába megy?


(Egy vezetek van Kínába, töredéke a kapacitása, az európai irányúaknak.)

2022. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7 Ha teljesen biztos lennék a véleményemben, akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést.
2022. febr. 22. 17:19
 9/13 hypno ***** válasza:
47%

#7


Azért Kínában egy hét alatt kulcsrakészre felhúznak egy kórházat, ha nagyon szükséges.

Szerintem egy gázvezeték sem tartana túl sokáig. Pláne hogy arrafelé nem kell kerülni egy vak béka populáció miatt sem. Az evolúció kihalásra ítéli ami útban van.

2022. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kontinesnyi 145 milliós ország nominális GDP-je akkora kb mint a 29 milliós Hollandia és Belgiumé együtt. Techológiai szinvonala a 80as évek szintjén van. Még a stratégiai ágazatát, az olaj- és gázipart is csak nyugati segítséggel tudja működtetni mivel nem rendelkezik azzal a mélyfúrási technológiával amivel az egyre mélyebben lévő kőolajat és gázt fel tudná hozni. Ezeket mind amerikai, norvég, holland, kanadai cégek adják el nekik. E nélkül a technológia nélkül rövid távon csökkeni fog az orosz szénhidrogén kitermelés.
2022. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!