Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátalját miért hagyja...

Kárpátalját miért hagyja elszegényedni Ukrajna?

Figyelt kérdés
10 % magyar, 80% ukrán, 10 % egyéb. A kb. 10 % külhoni magyarok miatt sz.vatja Ukrajna a saját népét? Nem lenne egyszerűbb az ottani ukránoknak odébbállni?

2022. febr. 22. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kis javítás: 80% ruszin, aki magát ruszinnak tartja, akkor is, ha az ukránok másnak gondolják őket. Ez a terület 1991-ben népszavazást tartott, és hatalmas nagy aránnyal nyertek a függetlenségpártiak, de ezt a népszavazást teljesen semmibe vették.
2022. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Egész Ukrajna egy csöves ország,ellopnak mindent.
2022. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
A szegény külhöni magyarok nyugodtan ideköltözhetnek, ha itt annyival jobb.
2022. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1. értem már, a ruszinokról nem tudtam. Akkor inkább ruszinok, mint ukránok élnek ott? Akkor így értem.
2022. febr. 22. 22:24
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Mert sok a kisebbség, Ukrajna kisebbségekkel kapcsolatos hozzáállását pedig ismerjük.
2022. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És az nem lehet, hogy semmi köze az ott élő kisebbségeknek a régió szegénységéhez? Ez kb olyan, mint hogy Magyarország miért hagyja elszegényedni Szabolcs, BAZ, Nógrád, stb. megyéket.


Vannak gazdagabb régiók, szegényebb régiók. Tekintve, hogy Kárpátalja fizikailag is valamennyire el van vágva Ukrajna többi részétől, valahol érthető a gazdasági helyzete.

2022. febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!