Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európának lett volna lehetőség...

Európának lett volna lehetősége, hogy ne legyen ennyire függő az oroszoktól ?

Figyelt kérdés
Lett volna olyan opció az elmúlt években amikor tudtuk volna gazdaságosan csökkenteni a függőségünket ? Gondolok itt nem csak arra, hogy több forrásból kellene szerezni gázt meg olajat hanem , hogy mondjuk a németek is atomot építenek meg ilyenek ? Vagy ezek esélytelenek ?
2022. febr. 26. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Lehetett volna elméletileg több forrásból szerezni a gázt, gyakorlatilag meg semmi értelme nem lett volna.
2022. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A németeket a mai napig köpködik a holokauszt miatt, majd pont atomot fognak építeni.
2022. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan nem, ahogy te is a helyi péktől veszed a kenyeret 400 forintért, nem egy másik kontinensről rendeled 4000-ért. Évtizedek alatt ki lehet váltani, de az összeomlás meg heteken belül esedékes.
2022. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt igazából az emberi kapzsiságról van szó. Pár ezer ember akiknek érdeke a folyamatos káosz mert ez hoz nekik hatalmas bevételt. Tőzsdei manipulációk, fegyverek, ingatlanok, eladósítás stb...
2022. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Lehetett volna, de mindig kukában landoltak ezek a tervek. Ez talán Európa legnagyobb hibája az elmúlt 10 évben.
2022. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen atomot, erőművet? Volt az, bezárták.


Egyébként függünk a gáztól, de ez a függés kölcsönös, és ~5év alatt letudunk válni az oroszokról, ők nem rólunk. Kicsit összetett a dolog, de egyelőre (kínával együtt), a kelet jobban függ tőlünk, mint mi tőlük. Ezért fog Putin egyedül maradni a végén.

2022. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Tudom, hogy volt és bezárták de most a hiba okait és az esetleges elkerülés okára vagyok kíváncsi. Tehát, hogy csökkentette volna a függés ha van atomerőmű a németeknél is. Legalábbis gondolom.


#3 Ez nem tudom mennyire van így. Japán pl rengeteg mindent Ausztráliából importált pedig a ruszkik közelebb vannak

2022. febr. 26. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamennyit csökkentett volna, de az áram hiány nem annyira nagy probléma, a fűtés igen. Nem vagyok kompetens abban, hogy mennyire és miképp lehet az atomot erre használni, egyetlen aggályom az az, hogy alkalmatlan a gyors igényváltozások kiszolgálására.
2022. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!