Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor az USA lerohanta...

Amikor az USA lerohanta Líbiát, Irakot, Afganisztánt, akkor is mindig a menekülteket, meg a találatot kapott épületeket mutatták a TV-ben?

Figyelt kérdés

Nem néztem akkoriban TV-t, mert külföldön dolgoztam és nem volt időm, meg nem is néztem a hírműsorokat, már amikor volt egyáltalán TV-m, mert többnyire az sem volt.

Olyasmi dereng, hogy inkább a hadműveletek voltak a képernyőn, a bombatalálatok, meg az újságok címlapján "Jagd auf Hussein" (Vadászat Husszeinre),meg hasonló hallai volt olvasható, de menekülő civil egy szál sem volt látható.



2022. febr. 28. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Minden háborúról mutatnak ezt is, azt is.
2022. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

És valahogy az sem rémlik, hogy szankciókat vezettek be az USA ellen, és ellenük hergelték volna a fél világot. De Németo., meg a többi hasonlóan majom ország sem küldte a fent felsorolt országokba a fegyvereket, ha jól emlékszem.


Hát csak ennyire élünk kétszínű, gusztustalan világban. Ha jobban belegondolok, az atomháború nem is olyan rossz....

2022. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arról csak az USA szemszögéből lehetett látni híreket, most meg csak az ukránról, legalább is még én orosz híradást semmit sem láttam az egy Putyin beszéden kívül.
2022. febr. 28. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=f7iorfwcmeY


Pl az iraki bombázást közvetítették, de az érdekes módon látszólag meg volt indokolva és azt nyomták folyamatosan, hogy Szaddam Huszeinnek tömegpusztító fegyverei vannak. Szó sem volt háborús bűnökről, pedig rengeteg történt, a civil áldozatok száma százezres nagyságrendű volt, és ugye az is kiderült, hogy hazugság volt és nem voltak tömegpusztító fegyverei Iraknak.

2022. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 belapus ***** válasza:

Amennyire vissza tudok emlékezni Nagy-Britannia támogatta az USA-t a második Irak elleni háborúban, de az EU-t nem győzték meg az állítólagos bizonyítékok.

Líbia is más ügy volt.Ott egyértelművé vált, hogy állami terrorizmusról volt szó.

Afganisztán - a tálibok és bin Láden miatt - hasonló volt Líbiához.

2022. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És mindez mennyiben segít a jelenlegi helyzetben?
2022. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak az nem tetszik nekem, hogy arra emlékszem, hogy valamelyik háborúban a rakétára volt szerelve a kamera, mutatták, ahogy közeledik a célhoz, meg becsapódik, de senkit nem mutattak az óvóhelyeken rettegő civilekből, most meg mást sem látni, roppant tendenciózusnak vélem így a tájékoztatást, semmit nem tudunk meg a másik fél nézőpontjából.

Ez kérem mindenképpen átverés, szimpla palira vétel, semmi más.

Hülyítik az embereket és tették ezt mindig is, mert tök mindegy, miért van a háború, illene pártatlanul tájékoztatni az embereket, pláne, ha semlegesek vagyunk szegről-végről, ami iránt vannak kétségeim.

2022. febr. 28. 17:04
 8/9 Dzsonszi ***** válasza:

Csakhogy a tálibokat is kvázi az USA hozta létre, líbiát meg sikerült Afrika második leggazdagabb országáról lezülleszteni az egyik legszarabbá ahol tíz éve polgárháboru zajlik, és érdekes rögtön azután támadtak meg ahogy Gadafi arany alapú fizető eszközt akart létrehozni.

Amúgy ha a diktatúra miatt támadta meg ezeket az USA akkor a Szaud Arábiával miért puszi pajtások ahol kivégzik azokat akiknél bibliát találnak ?

2022. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6/ A dolgok helyes megítélésében nagyon is!
2022. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!