Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránokkal szembeni szolida...

Az ukránokkal szembeni szolidaritás miatt lepik végül el az arab migránsok az országot, hiába volt a kerítés?

Figyelt kérdés

A háborús helyzetre való tekintettel megnyíltak a határok és lazább lett az ellenőrzés, így bárki papírok nélkül jöhet és tele van már az ország arabokkal és feketékkel, akik hivatalosan ukrán menekülnek számítanak.


Ezt akartátok, hogy kutyát sétáltatni is rettegnie kelljen az embernek lemenni?



2022. márc. 3. 01:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

De van az ukránnak is legalja, de ők vélhetően hazamennek, ha rendeződik a helyzet, mert

1. Eddig is aki nagyon akart, az jöhetett, hiszen határon túlinak vallotta magát és kapott papírt.

2. Minden oda köti őt, ott érzi otthonosan magát, nosztalgia, komforzóna, stb.


A közel-keleti migránsoknál már nincs olyan, hogy "haza" meg annyira asszimilálódtak a vándoréletmódhoz, hogy ott fogják megvetni a lábukat, ahol a legkönnyebben meg tudják.


Minek nevezzem az arabot? Kisnyúlnak? Amikor a cigány (elnézést: roma) hív minket fehérnek, parasztnak, magyarnak, akkor ő nem rasszista?


Az ekvivokáció nevű hibába esel bele: [link]


Nem mindenki rasszista, aki nevén nevezi a dolgokat. Illetve attól, hogy alkotunk még számos új szót, kifejezést, azt ugyanúgy fogja alkalmazni egy valóban rasszista is és írásban még nem is feltétlenül fog átjönni a hangsúly vagy az arcmimika, amit hozzá társít.


Ahogy fordítva se, mikor azonos kultúrkörben felnövő világi jóbarátok kapnak össze és az egyik cigányg...zi a másik meg magyarg...zi a másikat és egyik se rasszizmusra gondol, csak haragszanak egymásra, aztán kibékülnek.

2022. márc. 3. 13:12
 12/15 anonim ***** válasza:

A közel-keleti migránsoknál már nincs olyan, hogy "haza" meg annyira asszimilálódtak a vándoréletmódhoz"


Iszonyatosan buta vagy. Az araboknak, iszlámoknak nincs hazája? Vándor életmód? Cigányok?


Ezek szerint a közel keleti menekültek csak vándor cigányok?


Ez már nagyon a legalja.


Nem tudom melyik az ijesztőbb, az ukrán háború, vagy az hogy ilyen agyhalottak szabadon mászkálnak.

2022. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
Milyen vándorló életmód, ember? Damaszkusz a világ legrégebbi folyamatosan lakott települése, Szíria 10 évvel ezelőtt pontosan olyan volt, mint Jordánia. Jártál már valaha a térségben? Dolgoztál együtt innen származó emberekkel? Én értem, hogy minden faskónak van 40 darab Svédországban élő rokona, akik rettegnek a no-go zónáktól, érdekes módon amikor én éltem ott, akkor hasonlót sem tapasztaltam, pedig nem elit részeken volt lakásom.
2022. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kettő össze sem hasonlítható. Az araboknak Nem Mi vagyunk az első biztonságos ország, ahova először beléptek. A menekült státuszt nem szabad összekeverni a normál bevándorlással, nem a bevándorlási procedúra megkerüléséért van, hanem azért, hogy a valódi menekültek oltalmat nyerjenek. Az ukránoknak mi vagyunk az első biztonságos ország, ahova belépnek, tehát amíg nem múlik el a veszély, jogosan maradnak itt. De nem dönthetnek úgy, hogy helyettünk inkább a nálunk sokkal gazdagabb Svédországban, vagy Dániában telepednének le, mert az nem az első útba eső biztonságos ország. Illetve akár ígyis dönthetnek, de akkor már nem menekültként, hanem normál bevándorlóként.
2022. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Minek nevezzem az arabot? Kisnyúlnak? Amikor a cigány (elnézést: roma) hív minket fehérnek, parasztnak, magyarnak, akkor ő nem rasszista?"


Az arab az arab, a gány az trágya, te meg egy ostoba patkány vagy. És ez még enyhe kifejezés.

2022. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!