Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha véletlen felrobbantanák az...

Ha véletlen felrobbantanák az atomerőművet Ukrajnában mi történne?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom nagy gáz lenne, de mégis mennyire? Elvileg 6-szor akkora, mint a csernobili. Olyan válaszokra vagyok kíváncsi, akik részletesen letudják írni mi lenne a helyzet Európában, és hogyan hatna a világ többi országára is. Köszönöm.
2022. márc. 4. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg megnőlne a sugárzás.

VVER reaktor lévén robbanni nem fog, mint chernobyl.

Igazából nem tudom hol van, de egy folyó biztos van mellette. Amit érint a folyó abba a környéken nem lehetne semmit sem fogyasztani, sem lakni.

2022. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Egy másik válaszban már leírtam: ha nem direkt az összes reaktort robbantanák föl, hanem csak lövöldöznének, bombákat szórnának találomra, akkor egyszerre csak egy reaktor gyulladna ki és robbanna fel. Az kb. akkora bajt csinálna, mint a csernobili. De utána aligha robbantanák fel a többit, hanem húznának el onnan nagyon gyorsan.


Tehát Magyarországon pár hétig-hónapig keveset kéne szabad levegőn tartózkodni, és a salátát, spenótot nem lenne célszerű idén megenni. Tejet se nagyon kéne inni pár hónapig. Ukrajnában növekedne a leukémiás betegek száma.


A legnagyobb veszélyben azok lennének, akik támadták ill. védték az atomerőművet, no meg azok, akik utána próbálják oltani, ill. a betonszarkofágot készíteni hozzá.

2022. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Bocs, ha VVER rendszerű, akkor nincs grafit, ami égjen. Robbanni persze robbanhat, ha bombát dobnak rá. A primer köri víz elfolyhat, és az ott levő folyó és talajvíz sugárszennyezett lehet. A sugárzó anyag robbanás után napvilágra kerülhet és szétszóródhat. Összességében valószínűleg enyhébb hatású lenne a távolabbi vidékek (pl. Magyaro.) sugárterhelése, mint Csernobilnál.

2022. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát most hogy orosz kézen van, és ha onnan el kell menekülniük az ukrán ellentámadás miatt, akkor biztos fog történni valami.


Ha az oroszoknak az erőművet el kell hagyniuk, kézenfekvő hogy megrongálják. Mert ezzel Ukrajnának hatalmas kárt okoznak. Ha más nem, energiaválságot. Az biztos hogy nem fog az megtörténni, hogy kulcsrakészen, tökéletes állapotban adják vissza az Ukrán államnak. Talán egy kivétel lenne, ha olyan gyorsan és feltűnés nélkül foglalják vissza az ukránok, hogy az oroszok erre rá sem ébrendek. De lássuk be, ennek kicsi az esélye.


Tehát azt gondolom, hogy ha ukrán kézbe kerül is vissza az erőmű, azt már használni nemigen lehet majd. És Ukrajnának és Európának is rengeteg pénzbe fog kerülni hogy véglegesen szanálják.


De valószínűleg olyan robbantást, vagy üzemzavart nem fognak előidézni ami komoly szennyezéssel bír, mert azt Oroszország is megszívhatja. (Bár igazából az ottani vezetőknek az emberélet mit sem számít.) Inkább olyan kárt okoznak (pl aktív zóna elszennyezése, tönkretétele), amit sosem lehet már kijavítani, és az erőművet biztonságosan újraindítani többet már nem lehet. Mert van olyan része ezen erőműveknek (pl maga a reaktor), ami az erőmű élethosszát is meghatározza, és nem cserélhető. Ha annak vége , akkor vége az erőműnek is.

2023. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!