Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Látsz esélyt arra, hogy...

Látsz esélyt arra, hogy Szerbiában, a közeljövőben kitör a háború?

Figyelt kérdés

A szerb elnök pontosan ugyanúgy kommunikál Koszovóról, mint Putyin Ukrajnáról, hogy amennyiben Koszovó be mer lépni bármelyik nemzetközi szervezetbe (NATO,EU), akkor nem marad el a válaszcsapás illetve ő is arról beszél, hogy ez veszélyeztetné Szerbia biztonságát. Szinte szóról szóra ugyanúgy kommunikál, mint Putyin az ukrajnai háború előtti hónapokban, amikor szóvá kerül Koszovó.

Illetve Bosznia és Hercegovina is érdekes szituációkat fog okozni, mivel szinte 100%, hogy a közel jövőben fel fog bomlani, nem világos számomra, hogy ez meg tud-e történi háború nélkül (tudom, tudom naivitás) esetleg lehet-e megint számitani nyugati beavatkozásra.

Tehát itt van Koszovó és Bosznia és Hercegovina kérdése, ami nincs megoldva és potenciális háborús konfliktus eredményez előbb-utóbb (remélem minél később)


(A közeljövő alatt 1-3 évet értek)



2022. márc. 8. 18:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, valószínű, hogy az ukrán konfliktus nyomán Szerbia is hasonló elhatározásra jut a közeljövőben.
Nem, szimplán a véletlen művé a két szituáció közti hasonlóság, nem várható háború a közeljövőben.
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem.
2022. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Ha szerbiában tovább tüntetnek a háború mellett és nagy a szája az elnöknek akkor majd kapnak mégy egy kis bombázást, csak a mihez tartás végett, lehet elfelejtették, hogy nem ők a janik.
2022. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 Azért ne dőlj be a manipulációnak, igaz, hogy volt néhányszáz agyhalott, aki kiált Putyin mellet, de másnap pedig ezrek tüntettek a háború ellen, csak azt valahogy elhalgatta a mainstream.
2022. márc. 8. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Én nem mondtam, hogy hányan tüntettek, de a vezetés kétségtelenül az oroszok mellett van. Nyílván nem kapnak a civilek bombát a nyakukba mégegyszer, de nem lenne ekkora szám a szerb vezetés mellett mert nem igazán van aki megvédje őket. Legalábbis ha igaz amit írtál, nem ellenőriztem le.
2022. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Koszovó esetében csak szájkarate lesz, a szerb haderő már önmaga árnyéka.


Bosznia szét fog esni, igen.

Koszovó megy, Bosznia jön.


Egy vajdasági magyar

2022. márc. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5 Én is vajdasági magyar vagyok, azért számomra nem valami megnyugtató, hogy ennyire fegyverkezik Szerbia.

Az számomra egyértelmű, hogy előbb utóbb Koszovó be akar majd lépni valami nemzetközi szervezetbe és az is egyértelmű, hogy Szerbia ebben az esetben be fog vonulni.

Számomra nem az a kérdés, az alapján, amit látok, hogy lesz-e háború, hanem az, hogy mikor.

2022. márc. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!