Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van valami mód arra, hogy...

Van valami mód arra, hogy kimenjek Ukrajnába segíteni?

Figyelt kérdés

Harcra sajnos nem vagyok alkalmas, nem voltam katona, így nem kellek az ukrán idegenlégióba, de nyilván ezer más dologban is szükségük van segítségre, akár sebesült ellátás, romok eltakarítása/túlélök keresése, akár a menekülök kísérése a határ felé, stb…

Próbáltam keresni segélyszervezetet, amellyel ki lehetne menni, de semmi érdemi információt nem találtam. Az ukrán követség vajon tudna ebben segíteni? Eddig „békén hagytam“ öket, van elég bajuk, de ha ilyesmiben tudnának segíteni, lehet mégis fel kéne vennem velük a kapcsolatot.


Putyin-barát, ukránellenes mocskok kíméljenek!



2022. márc. 16. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Kerdezd meg a CIA-t, ok biztos tudjak.
2022. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Van ott épp elég ember abban a 40 milliós országban.örülnek ha nekik jut élelem és víz.és ja betörnek az oroszok a városokba és utcai harcok alakulnak bki akkor mit fogsz tenni,elfutsz?mi az hogy nem vagy alkalmas harcra, nincsenek kezeid? vagy ha rádesik egy iskander akkor mi lesz? arrafelé megeshet az ilyen.
2022. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal minden önkéntes ukrán kap fegyvert, aki alkalmas (=nincs látható mentális probléma, ép végtagok), szóval nem értem, miért mondod ezt.

Amúgy nincs értelme élő célpontnak kimenni, a legtöbb és legjobb amit tehetsz, hogy az itt lévő menekülteket segíted.

2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 hypno ***** válasza:
100%

Az ukrán követség biztosan tud segíteni. Az a dolguk (egyebek mellett), hogy ilyesmikről tudjanak.


A magyar kormány utazásra nem javasolt kategóriába sorolja

[link]

2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem vagy orvos, akkor kötve hiszem, hogy a helyszínen sokat tudsz segíteni.
2022. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Önkéntes külföldi katonának kizárólag olyanokat vesznek be, akiknek minimum alapkiképzésük volt, ismerek is olyat (nem magyar), aki jelentkezett katonának, és ezért utasították vissza. Ezt értettem azalatt, hogy harcra nem vagyok alkalmas.

Azért az ország nyugati felében még relatíve „nyugott“ a helyzet, már amennyire nyugott lehet egy háború kellös közepén, ott is elég sok koordinálnivaló van.

Amúgy Németországban élek, itt annyi a segítö, hogy szinte egymást tapossák, hacsak nincs valami speciális skill-ed (mondjuk ukrán jelnyelvi tolmács), akkor személyesen szinte semmit nem tudsz tenni. Mivel egy 18 nm-es lyukban élek, ide befogadni sem tudok senkit.

Valószínüleg reménytelen, de azért felveszem a kapcsolatot a követséggel.


Köszönöm a civilizált válaszokat!

2022. márc. 16. 11:58
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj le lengyel magyar vagy roman hatarra es segits a menekulteknek.
2022. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszólva a tettvágyadat, de valószínűleg a fizetésed 5-10%-ával többet segítenél, mint bármi mással.
2022. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Persze, menjél:


[link]

2022. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ne zavarjon, hogy még mindig humanitárius segítségnyújtásról van szó, és nem fegyveres harcról.

Na meg nem arról volt szó, hogy nagy békefenntartó oroszok a civilekre maximum puszit dobnak? Az agyoninformált fajtátok végülis állandóan ezzel jön.

2022. márc. 17. 02:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!