Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Élnétek Hollandiában?

Élnétek Hollandiában?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

2022. márc. 16. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Igen,úgyis mindjárt Oroszország része lesz az is.
2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem elég unalmas ország, tekintve az időjárást, a domborzatot. Amszterdam engem nem nyűgöz le és biciklizni utálok.

Persze az mindig jó ha nagy a jólét és ki van ny . lva a s.ggem.

Ha olyan természeti adottságaik lennének mint Olaszországnak, Franciaországnak vagy Svájcnak, persze, szívesen élnék ott.

2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

"Hollandia az északi féltekén, a mérsékelt éghajlati övezetben helyezkedik el. A tenger és a meleg észak-atlanti Golf-áramlat mérsékelt tengeri klímát biztosít. Ennek köszönhető, hogy a hőmérséklet napi és évi ingadozása is kicsi. Az átlaghőmérséklet januárban +2 °C, júliusban pedig közel +17 °C."


Én azért júlisban szeretem, ha 17 foknál melegebb van átlagban. Ne legyen 40, de azért 17 se legyen.

2022. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Sokat esik az eső és fúj a szél, meg a táj is olyan túl lapos. Gazdaságilag persze az egyik legfejlettebb Európában, de elképesztően zsúfolt, aránylag kevés a zöldterület és eléggé szenvedni fog majd a klímaváltozástól.
2022. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Az éghajlata nem az igazi, de mindenki beszél angolul és az ottani fizetésből van lehetősége az embernek nyaralgatni máshol. Magyarországra utazni sem problémás.

Mondjuk olyan 8/10 pontot ér a szememben. Ami elég jó.

2022. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában élek, szeretem.

Idojarasilag valóban nem tökéletes, bar a 17 fok nyári hőmérséklet igencsak mese kategória. Nincs 30 fok, de 25 siman. Esik sokat, az is igaz, de az ittenieket annyira nem zavarja.

Amszterdamban nyilván kevés a zöldterület, de Budapesten is kb annyi. Kisvárosban nyilván több.

2022. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
6: beszélsz hollandul, szükséges megtanulni?
2022. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7!


Beszélek igen, bár nyelvtanilag nem tökéletesen. Ha itt akar élni valaki, akkor érdemes megtanulni. Sokkal segítőkészebben állnak hozzád, ha az anyanyelvukon kommunikálsz. Nameg ha dolgozni akarsz, nem árt, ha érted a nyelvet. Nyilván vannak olyan területek, ahol elég az angol és az eddigi 10 itt töltött évem alatt még senkivel sem találkoztam, aki ne értette volna, de ügyintézni egyszerűbb, ha beszéled a hollandot.

2022. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én imádnám.

Fényérzékeny vagyok, nem szeretem a napsütést, szóval nekem az előny lenne. Biciklizni jobban szeretek, mint hegyet mászni, szóval az se zavar, hogy nincs 400 méter különbség az ország legmélyebb és legmagasab bpontja között:D

Amszterdamban és Hágában voltam eddig, szépek nagyon, és ugyan Amszterdam turistás részein hömpölyög a tömeg, azért maga a város nem túlzsúfolt. Ugye az is tök jó, hogy talán ha 4 városuk van ami meghaladja az 1.2 milliós lakosságot, a többi 1 milla alatt maradt, ami egy 17 milliós országban azt jelenti, hogy elég egyenletesen oszlik el a népesség. Magyarországon a lakosság egyötöde egyetlen városban él, és ez meg is látszik sajnos mind a fővároson, mind a vidéken.


A holland emberek ugyan egyrészről arrogáns gyökerek, de azért csak tudnak kedvesek és segítőkészek is lenni.


Nem éreztem azt, hogy túlizgulnák az életet, ami nyilván köszönhető az anyagi biztonságnak is (meg a fűnek is, oké, lépjünk túl ezen a poénon mihamarabb), de biztos van valami a mentalitásukban.

Ugyanakkor kicsit zárkózottabbak is. Kedvesek, segítenek, de barátságot kialakítani velük már nem ilyen egyszerű. Ezért mondjuk kár.


Szóval én szívesen élnék ott. Deee az az igazság, hogy Magyarországról sem szívesen költözök el:D Jó lehet az ottani lét, de nem szívesen hagnyám hátra azt, amim itt van.

2022. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy normális ország, ahol jól meg lehet élni. És nincs diktatúra, nem úgy mint pl Oroszországban. Ez nekem elég.
2022. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!