Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet egy országnak...

Hogy lehet egy országnak ilyen politikája/ rendszere? Ezt nem gondolja át senki, hogy jólvan ez így, tényleg kéne még több és még több.. Muszáj ilyennek lennie a világnak?

Figyelt kérdés

2018-ban volt szerencsém eljutni Szentpétervárra. Gyönyörű, tényleg egyik legszebb város, amit láttam életemben. Egyik külvárosában szálltunk meg, ami hát teljesen olyan volt mint 90-es évek előtt, lepukkant panelek, betondzsungel, bár még az a szállás, ahhoz képest jól nézett ki, amiben voltunk. A vezetőnk, ő élt kint nem is kevés ideig azt mondta, hogy becsüljük meg, hogy olyan országban élünk, ahol törődnek valamennyire az emberrel, mert, hogy itt éhen hallhatsz, az se érdekel senkit.

Kitört ez a háború. Hallani ilyen milliárdosokról, s a Yachtjaikról meg az európai villáikról és, hogy valamelyiknek 13.4 milliárd USD vagyona van ami majnem tízszerese annak, amit Lőrinc birtokol.

Miért nem lehetne az, hogy ezek az oligarchák Oroszországban meg a világ más szegényebb országaiban lemondanának a vagyonuk feléről, attól még ők ugyanolyan luxusban fognak élni, s abba fektetik be azt a pénzt, hogy az átlagember jobban éljen, jobb körülmények között dolgozzon, mert ez így olyan igazságtalan, ennyi vagyonnal alapból az ember mit kezd. És ez nemcsak Oroszországban van így, nálunk is egyre jobban jelen van, meg Ukrajnában is, Indiában is, és szerintem ezek az emberek tudnának tenni azért, hogy kevesebb legyen a szegény esetlegesen éhezők száma.

Azért hoztam fel Oroszországot, mert nekem ott a szentpétervári régióban tűnt fel, hogy milyen csillogás, ragyogás van egyes részeken, de kicsit távolabb már öreg ladák, ezrével eldobált vodkás üvegek, hajléktalan..

Remélem a világ egyszer jobb hely lesz.



2022. márc. 17. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nincs kommunizmus.
2022. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
És ugye sokan azt gondolják hogy még szocializmus van az oroszoknál. Egy frászt. Sőt anno ezek a milliárdosok voltak a szovjet vezetők talpnyalói.
2022. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vad kapitalizmus van temérdek milliomos, milliárdossal.
2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked a kommunizmus kell, ahol mindenki egyformán szegény és egyformán nincs semmije. De az oroszok már rég meghaladták ezt a nézetet, és nem fognak a milliárdosok a saját vagyonuk feléről lemondani csak azért, hogy azt a pénzt vadidegen embereknek adják. Én sem hiszek a kommunizmusban, meg abban, hogy mindenkinek ugyan annyi jár, ha nekem lenne 2 milliárd forintom, biztos én sem adnék oda senkinek csak úgy 1 milliárdot, hogy "tessék, nekem a fele is elég"
2022. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapból tévképzet az, hogy akinek xy milliárd a vagyona, annak az a pénz ott van a bankszámláján. Általában a vagyonuk jelentős része nem likvid, ott áll benne a különböző gyárakban, cégekben.

Na most, ha közvagyonná teszel egy gyárat, attól nem lesznek gazdagabbak a dolgozói. Csak megszűnik az a valaki, akinek az érdeke volt, hogy a gyár minél több hasznot termeljen. Előbb utóbb egy visszaüt. Nem véletlenül nem voltak az állami cégek versenyképesek a magáncégekkel szemben, és mentek tönkre.

2022. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem akarok kommunizmust, csak szerintem igazságtalan ez, hogy ilyen nagy anyagi különbségek vannak.
2022. márc. 17. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező. Egyszer egy válaszban, valami hasonló kérdésre, feldobtam a lehetőséget, hogy mi lenne, ha bizonyos gazdagsági szint felett a milliomosoknak, vagyonuk egy részét, kötelezően be kellene fektetni pl.környzetvédelemre. Ennek ezer meg ezer formája van, sok munkahely lenne stb. Nem igazán voltam népszerű.
2022. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha mindig azt nézed (és irigyled!), hogy másnak mije van, egész életedben boldogtalan leszel! Azt nézd, hogy TE önerőből mit értél el mert az ad neked önbecsülést. Egyébként senki nem tart vissza, hogy leutánozd az irigyeltjeidet!
2022. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!