Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország tekinthető egy...

Oroszország tekinthető egy multikulturális országnak, mint mondjuk az USA/Brazília/UK?

Figyelt kérdés

Vagy az, hogy van pár tucat birkabőrben élő ázsiai juhpásztor etnikum Szibériában (meg a muszlimok) attól még nem számít az ország multikulturális társadalomnak?

Mitől multikulti egy ország?



2022. márc. 18. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem Brazília homogénebb mint Oroszország. Kulturálisan.
2022. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Pedig a feketék és fehérek elég jól megélnek egymás mellett (lásd riói strand vagy fociválogatott). Etnikai harcokról sem nagyon hallani onnan.
2022. márc. 18. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon. A ruszkiknál eléggé elvannak választva a népcsoportok egymástól . Persze Moszkvában van mindenféle etnikum de az nagyvárosokon kívül ez annyira nem jellemző
2022. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Isti22 ***** válasza:
83%

Ha a multikulti alatt etnikai sokszínűséget értesz:


Brazília: 48% portugál

Egyesült Államok: kb. 10% brit

Egyesült Királyság: kb. 75% brit

Oroszország: 81% orosz

2022. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben multikulturálisnak tekinthető. Több mint 100 nemzetiség él ott.
2022. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az első úgy értette, hogy Brazíliában a lakosság 98%-ának az anyanyelve portugál és a lakosság kb ugyanilyen arányban -bőrszíntől függetlenül- brazilnak tartja magát. Lingvisztikailag egy nagyon homogén országról beszélünk: egy nyelv dominál a hétköznapokban, sok embernek az angol nyelvtudás gondot okoz stb. Kb mindenki a portugált beszéli, aki nem az pedig nagy eséllyel esőerdőben élő őslakos, akik viszont nem teszik ki nagy %-át a lakosságnak.

Az USA-ban pl. ehhez képest nagyon sok bevándorló él, a lakosság 15%-a (szám szerint 50 millió fő), akiknek általában nem angol az anyanyelvük. A brazilokhoz meg nem vándorolnak sokan, ott kevesebb mint 1%-a az országnak bevándorló. Így ők jóval kevésbé multikulturálisabb ország, mint az USA.

India viszont még az USA-tól is multikulturálisabb szerintem. Rengeteg különféle népcsoport, nyelv, vallás található ott.

Az oroszok viszont inkább a brazilokhoz hasonlítanak ebből a szempontból. Bár igaz, hogy vannak még régiók ahol az ott élő népek még beszélik a saját nyelvüket, viszont az orosz egyre nagyobb teret nyer, a helyi nyelvek meg folyamatosan szorulnak vissza, valamint az ott élő emberek egyre nagyobb arányban vallják magukat orosznak és asszimilálódnak be. Ez mondjuk a csecsenekre meg a kaukázusi népekre talán kevésbé igaz, de mondjuk a finnugor népekre már annál inkább. Azokon a helyeken pl. már ma sem lehet sok szót hallani az utcákon az oroszon kívül. Szerintem pár évtized és az egész országban kb. oroszul fog beszélni ott is mindenki.

2022. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

/OFF:


"Bár igaz, hogy vannak még régiók ahol az ott élő népek még beszélik a saját nyelvüket, viszont az orosz egyre nagyobb teret nyer, a helyi nyelvek meg folyamatosan szorulnak vissza"


Csak nem elnyomják a nemzetiségeket? Menjünk nácítlanítani? :D :D

2022. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!