Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátalján borzalmas körülmén...

Kárpátalján borzalmas körülmények között, vagy "csak" rossz, esetleg már egészen elfogadható/közepes szinten éltek az ottani emberek (túlnyomó többsége) a háborút megelőző egy-két évben? (Illetve érdekel teljes Nyugat-Ukrajna és Fehéroroszország is.)

Figyelt kérdés

Olvastam pár éve (vagyis a mostani háborús állapotok előtti években) cikkeket, nézegettem videókat, híradásokat, felmentem rengetegszer Facebookra, Instagrammra - és azt vettem észre (legalábbis a különleges hadműveletek előtt), hogy elég sokan élnek legalább a mi (magyarországi) szintünkön, ha nem jobban!


Főképp a lányok ruházata, és a fiúk autói volt elég beszédes. Illetve a párját ritkító fogadások, bőséges cukrászdai rendelések.


És ez még véletlenül sem csupán egy, vagy két cikket, fényképet, videót jelet - rengeteget!


Pedig régen úgy tudtam, hogy a háború előtti Nyugat-Ukrajnában, Fehéroroszországban (de még Moldáviában is, igaz utóbbi most mellékes) rendkívül nagy a szegénység, sokan nélkülöznek.


Ismertek kárpátaljai magyarokat? Remélem igen! Kérdezzétek már meg tőlük kérlek, hogy az utóbbi évekre (a többség esetén) mi volt inkább a jellemző!

Hálásan köszönöm ebbéli fáradozásaitokat!



2022. márc. 20. 20:15
A kérdező szavazást indított:
Borzasztóak az ottani állapotok és főképp a megélhetés a túlnyomó többség pár éve is erősen nélkülözött! Ne higgy az internetes jól élők fényképeinek.
"Csak" rosszak az állapotok, a legtöbb család (vagy magában élő egyén) úgy-ahogy, de meg tud élni, nem annyira vészes a helyzet ezen országokban.
Sok ember, vagy család (ha nem is mind - de a többségnek) a háborút megelőző években is sikerült közepes anyagi szinten élniük, alig van különbség.
Akár jól éltek az ottani emberek, családok, akár nem, ez a háború (ennek elmúltával) durván betett az eddigi megélhetésnek, sokkal rosszabb lesz...
Egyéb észrevételem van, hozzászólásban kifejtem bővebben a kárpátaljai, nyugat-ukrajnai valódi(!) állapotokat.
11 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Borzalmas körülmények vannak nagy többségében.

Amúgy milyen "különleges hadműveletek" - ről beszélsz? Nehezedre esik leirni, hogy I n v á z i ó?

2022. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!