Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz kommunisták milyen...

Az orosz kommunisták milyen álláspontot foglalnak el a jelenlegi felfokozott politikai helyzetben?

Figyelt kérdés
2022. márc. 23. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt fel kell tenni a kérdést, hogy kikre gondolsz? Az Oroszországi Föderáció Kommunista Pártjára, ami ugye a legnagyobb ellenzéki párt, vagy úgy általában kommunistákra? Előbbit ugyanis nagyon sok orosz szélsőbaloldali, egyáltalán nem tartja valós alternatívának. Egyfajta "háztáji" ellenzékről van szó, akiket Putyin megtűr, sőt feltehetően titokban még támogat is, azért hogy fenntartsa a demokrácia látszatát, tudva, hogy ezek őt sosem fogják legyőzni.

Viszont még akár ettől függetlenül is azt feltételezem, hogy olyan nagy bajuk nincs a jelenlegi külpolitikával. ...Sőt most gyorsan meg is néztem az angol nyelvű weboldalukat: abszolút támogatják a "speciális hadműveletet". Főleg a Nagy Honvédő Háborúval (II. VH.) húznak párhuzamot, mondván, hogy fasiszták ellen folyik a harc.

Amúgy abban biztos vagyok, hogy nagyon sok orosz balos, akár konkrétan kommunista, egy imperialista háborúnak tartja ezt, ami csak az orosz elit érdekeit és főleg a nagyhatalmi törekvéseket szolgálja, magát a népet nem igazán. Én hajlok rá, hogy velük értsek egyet. Azzal együtt is, hogy világos az agresszív amerikai terjeszkedés, és Ukrajnában tényleg nagyon gáz fasisztoid szervek működnek állami támogatással ...illetve az Ukrajnai orosz kisebbség tényleg el volt nyomva ...de nem gondolom, hogy erre ez lenne a jó megoldás.

2022. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az ilyen válaszok a bizonyíték arra, hogy van még ezen az oldalon olyan aki KOMOLYAN veszi az oldal státuszát (komoly kérdések-komoly válaszok) és nem csak szórakozik mint a felhasználók nagy-nagy többsége. Köszönöm a választ!
2022. márc. 23. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!