Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik az oroszokat támogatják...

Akik az oroszokat támogatják és örülnek a háborúnak, azok gonosz emberek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Aki örül a háborúnak az igen!
2022. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Aki libbant ,az élhet normális életet?
2022. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2022. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően, igen. Aki bármit is jogos indoknak tart arra, hogy háborút indíts egy másik ország ellen, az kimeríti a gonosz fogalmát.

És nem, nem érdekel, hogy "de az USA is háborúzott". Az hogy más is csinált hülyeséget, nem tesz dolgokat jogossá.

Az már csak egyéni vélemény, hogy még a legkevésbé megindokolt háborújára is több indoka volt az USA-nak, mint az oroszoknak erre. De ettől még azokat sem támogattam.

2022. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Facebookon is van egy nő, aki kirakta az orosz zászlót profilképének és folyton Putyint és az orosz hadsereget élteti
2022. márc. 24. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy az oroszokat támogatja valaki, nem lesz gonosz ember. Ha kárörvend más emberek halálán, az már közel áll a gonoszsághoz.
2022. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem hinném, hogy túl sok ember lenne, aki támogatná a háborút.

Abból viszont tényleg sok van, aki nem hajlandó Ukrajnára mártírként tekinteni. És ebből nem az következik, hogy aki nem támogatja Ukrajnát, az Oroszországot támogatja, próbáljuk már elhagyni ezt a 2bittes gondolkodást.

Én személy szerint örülök, hogy mainstream médiának még nem sikerült 100%-ig átmosni az emberek agyát.


Amúgy még ha lennének is tömegével olyan emberek, akik Oroszországot támogatják, attól ők nem lesznek gonoszok, egyszerűen csak ők abban a narratívában hisznek.

Ne feled, hogy az oroszok legalább annyira tartják az ukránokat(Nyugatot) gonosznak, mint fordítva.

2022. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

1. Az, hogy valaki árnyaltabban látja a mögöttes indítékokat, mint a nyugati politikusok és a sajtó, az nem jelenti azt, hogy oroszbarát.

2. Aki oroszbarát, az nem szükségképpen Putyin-barát. Oroszország egy hatalmas, gazdag kultúrájú ország, változatos természeti környezettel és ehhez alkalmazkodó emberekkel.

3. Aki alapvetően Putyin politikájával egyetért, az se biztos, hogy pont ezzel a háborúval, pláne a civil lakosság elleni akciókkal egyetért. De az is lehet, hogy valaki nem kedveli Putyint, viszont tudomásul veszi, hogy érdekünk jóba lenni vele (pl. az energiahordozók miatt), és van erkölcsi véleménye az eseményekről, viszont nem tartaná bölcs dolognak, ha egy magyar vezető politikus odamondogatna Putyinnak. (Lásd Orbán visszafogott viselkedését, szemben MZP megszólalásaival. És MZP miniszterelnöknek készül!)


Szerintem olyan ember, aki ennek a háborúnak örül, nagyon kevés van. Magyarországon gyakorlatilag senki. Ettől még lehet, hogy megérti, amiért Putyinnak elege lett az ukránok oroszellenes politikájából. Vagy ha nem is érti meg, de előre látta, hogy ez lesz a következménye az ukrán politikának, és kb. úgy van vele, hogy "maguknak csinálták a bajt, minek szánjam őket".

A polgári lakosság szenvedését én is sajnálatosnak tartom. De itt is vannak furcsa dolgok. Egyszer olvastam, hogy egy kijevi panelházban a robbanás miatt meghalt egy kétéves kisgyerek. Elképedtem. Miért nincsenek az óvóhelyen, a pincében? Miért csinálnak úgy, mintha Kijevben nem lennének harcok? A hatóságok miért nem hívják föl erre az emberek figyelmét? Vagy ez a család a hatóságok felhívása ellenére maradt fenn a lakásban?

Mi ez az értelmetlen hősködés? Hogy annál több civil áldozat legyen, és tudjanak Putyinra mutogatni? Ettől még sajnálom a civil áldozatokat, pláne a gyerekeket, de csak még inkább az a véleményem, hogy mindkét fél felelős a jelenlegi helyzetért.

A nyugati országok részéről is furcsállom, hogy fegyvereket szállítanak, ahelyett, hogy tárgyalóasztal mellé próbálnák ültetni a két felet. Szerencsére a béketárgyalások azért elindultak, bár döcögősen. Azért én abban bízom, pár hét alatt lesz megállapodás, és megszűnnek a harcok. Ilyen értelemben orosz- és ukránbarát is vagyok, vagyis mindkét országban a békére (és békés külpolitikára) vágyó egyszerű emberek pártján vagyok.

2022. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért olyan szornyű dolog az, hogy Ukrajna a Nyugathoz akar tartozni és szabadulni akar a több évszázados orosz elnyomás alól?
2022. márc. 25. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!