Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért akkora húzás Putyin...

Miért akkora húzás Putyin részéről hogy csak rubelben lehet fizetni a gázért? Nem mindegy?

Figyelt kérdés
Ha eddig pl. euróban fizetett a vevő, akkor odaadták Oroszországnak az eurót, és ők szabadon átválthatták rubelbe ha akarták. Most meg az eurót a vevőnek kell átváltania rubelbe. Én nem látok nagy különbséget a kettő között, elvileg nem mindegy hogy ki váltja át?

2022. márc. 26. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hogy lenne mindegy?
2022. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez engem is érdekel. Kifejtenéd egy kicsit bővebben 1-es hozzászóló.
2022. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a 4 perces videót nézd meg, és megérted! [link]
2022. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek nincs rubele és gázt akar venni, annak rubelre lesz szüksége, tehát előbb azt kell vennie. Az így megvett rubelból vehet gázt. Ha veszik a rubelt, mert csak azért lehet gázt venni, akkor a rubel árfolyama emelkedni kezd, mint mindené, amit vesznek, mert kell.

Most a dollár, az úgynevezett petrodollár van ebben a szituációban, azt kevesen tudják, vagy értik, hogy a dollárnak azért annyi az árfolyama amennyi, mert az olaj, gáz kereskedelmi tranzakciók nagy része dollárban kerül elszámolásra. Ha ez meginog, mert más fajta pénzel is lehet fizetni, akkor a dollár értéke erősen csökkeni kezd majd.

Akkor kell figyelni, amikor az első tranzakció létrejön rubel elszámolással. Én akkor biztos hogy megshortolom a dollárt😃

2022. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem, logikusan hangzik. :) Kíváncsi vagyok, hogy mit hoz majd a jövő.
2022. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

3.

Mivel az ár viszont dollárban vagy euroban rögzített, nyugodtan le lehet szarni, hogy mennyit ér a rubel, mivel euroban akkor is pont ugyanannyi kiadás. Más meg úgysem vesz rubelt, mert mit kezdjen vele? Nem mellesleg, az nem úgy van, hogy van egy szerződés, amiben ez rögzített, aztán gondolok egyet és megváltoztatom egyoldalúan. Ez kb olyan szintű, mintha Németország mondta volna azt, hogy ő akkor holnaptól botswanai pula-ban fizet. Sőt, én a helyükben ezt is tenném.

2022. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert így nem zuhan a végtelenségig a Rubel árfolyama.
2022. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
4. A petrodollár nagy konkurenciája a petrojuan. Szaud arábia, oroszország, ázsia már ebben a pénznemben rendezi kínával a tranzakciókat úgyhogy, lassan kezdheted sortolni a dollárt.
2022. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
6. Ez kb. annyira szabályos mint az orosz kintlévőségek befagyaztása. Ott is gondoltak egyet és megváltoztatták egyoldalúan a feltételeket.
2022. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

9.

Nem változtatták meg. Azok továbbra is az érintettek tulajdona, csak nem férhetnek hozzá. Ha el is akarják kobozni, az majd csak bírósági úton lesz lehetséges. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy hogyan lopkodták össze.

Itt viszont szerződésszegésről van szó.

2022. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!